Tajlandia - internet i gniazdka

Tajlandia

Czy podczas podróży do Tajlandii potrzebny będzie adapter do gniazdka elektrycznego? Jaka jest dostępność Internetu i sieci Wi-Fi?

Zarezerwuj hotel w Tajlandii ze zniżką

Elektryczność i gniazdka

Tajlandia jest dość nietypowym krajem pod tym względem, ponieważ używa kilku rodzajów gniazdek i wtyczek.

Wtyczki typu A i B są najbardziej powszechne, wtyczki typu C są rzadziej używane, a wtyczki typu O są najmniej powszechne.

Jeśli podróżujesz do Tajlandii z Europy, zaleca się zakup adaptera. Można go również kupić w centrach turystycznych w całej Tajlandii.

  • Gniazdka - A, B, rzadziej również C, O
  • Napięcie - 220 V
  • Częstotliwość - 50 Hz

Internet

Tajlandia to dosłownie raj dla cyfrowych nomadów. Nie ma tu problemu z internetem, zarówno bezpośrednio w miejscach zakwaterowania, jak i w restauracjach/kawiarniach. Nawet pociągi i autobusy (wybranych firm) mają internet.

Simkarta

Zaleca się zakup karty Sim zaraz po przylocie na lotnisko w jednym ze stoisk firm telekomunikacyjnych. Istnieje kilka pakietów dla turystów w zależności od długości pobytu (od jednego dnia do jednego miesiąca) z limitem danych. Ich cena waha się od 100 bahtów do ponad 1000 bahtów.

Do wyboru są tacy operatorzy jak Happy by DTAC's, TrueMove, AIS. Przykładowe ceny i pakiety:

  • 7-dniowy z 3 GB za 300 thb,
  • 10 dni z 4 GB za 450 thb,
  • 15-dniowy z 5,5 GB za 600 thb,
  • 30-dniowy z 10,5 GB za 850 thb.

Jeśli nie chcesz kupować karty sim na miejscu, kup elektroniczną kartę sim z wyprzedzeniem, na przykład za pośrednictwem airalo.com.

Kup tajską kartę e-sim na airalo.com

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.