Tajlandia - co robić

Tajlandia

Masaże i kursy masażu

Odwiedzić Tajlandię i nie skorzystać z tajskiego masażu to jak pojechać do Tajlandii i nie popływać w morzu. Nie do pomyślenia. Delikatne dłonie tajskich kobiet rozluźnią Twoje mięśnie i poczujesz się jakbyś latał. Jeśli chcesz bardziej dogłębnie poznać Tajlandię, zdecydowanie nie pomijaj Chiang Mai na północy kraju. Jest ono znane z najlepszych szkół masażu w kraju, gdzie można wybierać spośród wielu kursów. Ceny 5-dniowych kursów, za które otrzymasz certyfikat, wahają się od 130 do 150 euro.

.

Medytacja i joga

Kraina buddyzmu to idealne miejsce, aby odkryć siebie na nowo poprzez medytację połączoną z jogą. Wiele organizacji oferuje tak zwane "odosobnienia", podczas których można spędzić kilka dni w odosobnieniu i prowadzić ascetyczne życie mnicha. Jeśli masz ograniczony czas, możesz przynajmniej wziąć udział w zajęciach "Drop in class", gdzie za przeważnie dobrowolną opłatą możesz medytować różnymi technikami i rozciągać swoje ciało poprzez jogę w towarzystwie ciekawych ludzi.

.

Nurkowanie/snorkeling

Nurkowanie w Tajlandii można podzielić na dwa podstawowe obszary - wschodnie wybrzeże (Zatoka Tajlandzka) i zachodnie wybrzeże (Morze Andamańskie). Generalnie bardziej interesujące i odpowiednie do nurkowania jest Morze Andamańskie - wyspy Phi Phi, Phuket, Koh Yao Yai i najlepsze - Wyspy Similan.

.

Tajski boks

Nie, nie namawiamy Cię do walki z kimkolwiek. Boks tajski to sport walki znany jako sztuka ośmiu kończyn, ponieważ w walce wykorzystuje się pięści, uderzenia łokciami, kopnięcia nogami i kolanami. Ta wielowiekowa tradycja ma swoje korzenie w treningu wojskowym.

Kursy gotowania

Nie bez powodu kuchnia tajska określana jest jako najzdrowsza, najbardziej urozmaicona, najsmaczniejsza i najmniej wymagająca. Idealne połączenie. Dlatego zalecamy zanurzenie się w tej kulturze i wzbogacenie swojego doświadczenia o wiedzę na temat kuchni tajskiej. Cena 2-3 godzinnego kursu waha się od 700 do 1500 bahtów. Miłym akcentem końcowym jest fakt, że będziesz również jeść gotowane potrawy razem z innymi uczestnikami i nawiążesz jeszcze więcej nowych kontaktów.

.

Plaże

Nie oszukujmy się. Plaże są głównym powodem, dla którego kraj ten jest licznie odwiedzany. Drobny, biały piasek ze stopniowym wejściem do morza w cieniu palm to właściwy relaks dla ciała i duszy. Dodajmy do tego romantyczny wschód lub zachód słońca (w zależności od tego, po której stronie wybrzeża się znajdujemy), a poczujemy się jak w raju. Jeśli jednak lubisz więcej spokoju i izolacji, polecamy jedną z wielu wysp mniej odwiedzanych przez turystów. W Tajlandii jest ich wiele do wyboru.

.

Parki narodowe Tajlandii

W Tajlandii znajduje się również kilka parków narodowych, które zdecydowanie warto odwiedzić. W szczególności wschodnia część kraju w pobliżu granicy z Laosem jest mniej odwiedzana przez turystów. To właśnie tutaj można znaleźć skarby, takie jak Park Narodowy Phu Kradung i Phu Rua, z unikalną florą i fauną oraz przyjemnie chłodnym klimatem (co zawsze jest mile widzianą odmianą od egzotycznych upałów południowej Tajlandii).

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.