Tajlandia w pigułce

Tajlandia

Królestwo Tajlandii znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej, a jego sąsiadami są Birma i Laos na północy, Kambodża na wschodzie i Malezja na południu.

Tajlandia, czyli wolność, którą kraj ten ma bezpośrednio wpisaną w swoją nazwę. Jest to popularne i dostępne miejsce na wakacje, które z pewnością ma coś do zaoferowania niezależnym poszukiwaczom przygód i cyfrowym nomadom.

Zarezerwuj hotel przy plaży ze zniżką na booking.com

Romantyczny urok połączony z unikalną wiedzą podaną na orientalnym talerzu. Kraina wielu możliwości, w której nowoczesne miasta mieszają się z buddyjską tradycją, tworząc odpowiedni koktajl tego, czego szuka dusza XXI wieku.

Tajlandia to kraj tchnący egzotyką, gdzie białe piaszczyste plaże przeplatają się z górami czy plantacjami herbaty. Raj na ziemi, gdzie zmartwienia i problemy znikają w powiewach morskich fal lub są zagłuszane przez tętniącą życiem dżunglę Bangkoku. I uśmiechnięci ludzie, których otwartość i gościnność potęgują siłę tego, czego doświadczyli.

Populacja Obszar Nazwa Tajski / Angielski Strefa czasowa
70 000 000 513 120 km2

ราชอาณาจักรไทย / Thailand

UTC +7

Więcej wskazówek dotyczących odwiedzania Tajlandia

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Tajlandia po raz pierwszy, czy wielokrotnie, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i rekomendacjami: