Topper's Rhum Distillery

Destylarnia Toppers Rhum

St. Martin może nie ma takiej samej tradycji produkcji rumu jak okoliczne wyspy karaibskie, ale można tu odwiedzić destylarnię, która produkuje prawdziwy karaibski rum z lokalnej trzciny cukrowej.

10 najlepszych hoteli na Sint Maarten

Obecnie na wyspie znajduje się tylko jedna destylarnia otwarta dla zwiedzających. Topper's Rhum rozpoczął produkcję dopiero w 2008 roku, ale szybko stał się marką premium karaibskich rumów, a nawet konsekwentnie plasuje się na 10-15 miejscu najlepiej sprzedających się karaibskich rumów w USA.

Wycieczki i wstęp

Topper's Distillery to rodzinna firma, ale jej destylarnia dorównuje wielkością znacznie bardziej znanym markom.

Codziennie organizowane są regularne wycieczki po obiektach destylarni, które dają wgląd w produkcję rumu, a nawet pozwalają na spróbowanie kilku próbek.

Wycieczka trwa około godziny i odbywa się 5 razy dziennie od 10:00 do 17:30.

Zalecamy rezerwację online, ponieważ szczególnie w dni, w których kilka dużych statków wycieczkowych przybywa do Sint Maarten w tym samym czasie, pojemność może się wyprzedać.

Zwiedzanie destylarni kosztuje obecnie 33 USD.

Informacje i rezerwacje na stronie internetowej: toppersrhumtours.com.

Jak się tam dostać

Destylarnia Topper's Rhum znajduje się tuż przy głównej drodze między Cole Bay i Simpson Bay. Przed destylarnią dostępny jest bezpłatny parking.

Wzdłuż tej drogi kursuje również bardzo ruchliwy minibus na trasie Philipsburg - Cole Bay - Simpson Bay - lotnisko - Maho.

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Sint Maarten.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.