Republika Zielonego Przylądka - wiza turystyczna

Republika Zielonego Przylądka

Wiza

Wizy do Republiki Zielonego Przylądka zostały zniesione, a obywatele UE mogą swobodnie podróżować do Republiki Zielonego Przylądka bez konieczności posiadania wizy, z maksymalnym pobytem 30 dni.

Utrzymano jednak drobne środki biurokratyczne, a podróżni muszą uiścić tak zwaną opłatę za bezpieczeństwo Taxa de Segurança Aeroportuária (TSA) przed wjazdem do kraju.

  • Wakacje do Salu
  • Wakacje do Boa Vista

Podatek bezpieczeństwa

Każdy zagraniczny turysta jest zobowiązany do uiszczenia podatku bezpieczeństwa przy wjeździe na Wyspy Zielonego Przylądka przez Sal SID, Boa Vista BVC lub Praia RAI International Airport. Koszt tego podatku wynosi 3 400 cve.

Można go opłacić na kilka sposobów:

  • online co najmniej 5 dni przed przyjazdem na Wyspy Zielonego Przylądka.
  • za pośrednictwem biura podróży (niezalecane)
  • na lotnisku po przylocie

Płatności online można dokonać po prostu za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej www.ease.gov.cv. Należy wypełnić krótki formularz rejestracyjny i uiścić opłatę kartą kredytową. Kurs wymiany z CVE na CZK zostanie przeliczony zgodnie z aktualnym kursem wymiany Twojego banku.

Biura podróży oferują uiszczenie tej opłaty wraz z wycieczką. Nie jest to zalecane, ponieważ pobierają one dodatkową opłatę za tę usługę, a opłata za bezpieczeństwo wyniesie 0 EUR 11 EUR zamiast 29 EUR.

Ostatnią opcją jest uiszczenie opłaty na miejscu. Ta opcja jest szczególnie odpowiednia, jeśli wybierasz się na wycieczkę last minute na Wyspy Ziel onego Przylądka i nie możesz wypełnić formularza online później niż 5 dni przed wylotem. Opłatę można uiścić na lotnisku w EUR lub kartą kredytową.

Inne dokumenty

Paszport musi być ważny dłużej niż 6 miesięcy po powrocie. Zasada ta jest bardzo rygorystycznie przestrzegana na Wyspach Zielonego Przylądka, więc sprawdź swój paszport wcześniej. Z drugiej strony nie ma innych ograniczeń dotyczących wjazdu, nie jest sprawdzana kwota gotówki i nie jest wymagany bilet powrotny.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.