Republika Zielonego Przylądka - Pogoda i najlepszy czas na podróż

Republika Zielonego Przylądka

Niezależnie od tego, czy rozważasz wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka, czy wykupiłeś wycieczkę, przydatne będą informacje o pogodzie, temperaturze, opadach deszczu i sile wiatru. Internet jest pełen różnych informacji, które różnią się, a nawet są ze sobą sprzeczne, jeśli chodzi o pogodę na Wyspach Zielonego Przylądka. Tutaj znajdziesz najdokładniejsze i najbardziej aktualne informacje o tym, kiedy wybrać się nad morze na Wyspach Zielonego Przylądka.

  • Wakacje do Salu
  • Wakacje do Boa Vista

Klimat i warunki pogodowe zależą od położenia wysp. Wyspy Zielonego Przylądka należą do pasa klimatu tropikalnego o charakterze pustynnym ze względu na odległość zaledwie 500 kilometrów od Sahary. Ta strefa klimatyczna jest często określana jako Sahel.

Na Wyspach Zielonego Przylądka jest ciepło przezcały rok. Średnie dzienne temperatury wahają się między 25 a 30°C w cieniu przez cały rok. Nie mniej, nie więcej.

Na Wyspach ZielonegoPrzylądka zawsze świeci słońce. Można tu naliczyć 300 słonecznych dni w roku. Reszta to dni, w których niebo może być częściowo zachmurzone chmurami, które nie przeszkadzają w wakacjach. Słońce świeci tu zwykle od 7 rano do 18, a opalanie zaczyna się już o 8 rano.

Na Wyspach Zielonego Przylądka często wieje wiatr. Z jednej strony wieją wiatry handlowe z Afryki, a z drugiej atlantyckie monsuny znad oceanu. Wiatry zwykle nie przeszkadzają i po prostu łagodzą gorące i suche dni. Zimą, gdy wiatry są najsilniejsze, są one mile widziane przez entuzjastów sportów wodnych. Najsilniejsze wiatry występują tu od grudnia do kwietnia. Przez resztę roku wieje tylko sporadycznie i jest to raczej przyjemna bryza.

Na WyspachZielonego Przylądka nie pada deszcz. Jeśli przeczytałeś gdzieś, że na Wyspach Zielonego Przylądka jest pora deszczowa, zapomnij o tym. Mieszkańcy Wysp Zielonego Przylądka borykają się z brakiem wody, którą muszą pozyskiwać jedynie z wilgoci powietrza i mgły nad oceanem. To prawda, że sierpień i wrzesień są deszczowe, ale pada tylko lokalnie w górach i na wzgórzach zachodnich wysp. Wyspy wakacyjne Sal i Boa Vista są suche, bezdeszczowe przez cały rok. Przeczytaj więcej na stronie o pogodzie na wyspie Sal.

Temperatury w ciągu roku

Oto jak wygląda pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w poszczególnych miesiącach roku.

Pogoda w styczniu

Styczeń jest najzimniejszym miesiącem w roku. Ale jeśli chodzi o temperatury, w styczniu należy spodziewać się co najmniej 25°C w cieniu. Temperatura morza to piękne 24°C. Należy jednak spodziewać się silniejszych wiatrów, a co za tym idzie, większych fal i silniejszych prądów wodnych.

Pogoda w lutym

Luty jest nadal typowym miesiącem, w którym wybrzeża Republiki Zielonego Przylądka są okupowane przez sportowców i można zobaczyć windsurferów i kitesurferów latających na plaży. Temperatury są podobne do otaczających miesięcy, tj. standardowe 25°C w ciągu dnia i około 20°C w nocy. Temperatura morza utrzymuje się na stabilnym poziomie 24°C i staje się bardziej wzburzone z falami do jednego metra.

Pogoda w marcu

Marzec zaoferuje ocieplenie o jeden stopień Celsjusza, oprócz wciąż utrzymujących się wiatrów. Temperatura w marcu na Wyspach Zielonego Przylądka wynosi około 26°C w ciągu dnia i 21°C w nocy. Temperatura wody w basenie i na brzegu morza wyniesie 24°C.

Pogoda w kwietniu

Kwiecień jest przełomowym miesiącem na Wyspach Zielonego Przylądka, kiedy wiatr przestaje wiać i zmienia się w bryzę. Temperatury w kwietniu oscylują wokół 26°C, a temperatura morza nadal wynosi 24°C.

Pogoda w maju

Maj ponownie oferuje cieplejsze temperatury. Pogoda będzie słoneczna z temperaturami dziennymi około 27°C i bezchmurnym niebem. Bryza sprawi, że gorące popołudnia będą przyjemne, a pogoda będzie absolutnie idylliczna. Morze zaczyna się lekko ocieplać, ale ocieplenie będzie zauważalne dopiero w kolejnych miesiącach. Woda nadal ma temperaturę 24°C.

Pogoda w czerwcu

Czerwiec oznacza nadejście gorącego lata. Temperatury w ciągu dnia z łatwością przekraczają 27°C, a całodzienne słońce zaczyna również ogrzewać otaczające morze i ocean. W czerwcu temperatura morza wynosi już 25°C, a pod koniec miesiąca nawet 26°C.

Pogoda w lipcu

Jako pierwszy miesiąc wakacyjny, lipiec oferuje piękne słoneczne dni i pogodę z temperaturami powyżej 28°C. Morze wyraźnie się ociepli, a woda w hotelowych basenach będzie miała 27°C.

Pogoda w sierpniu

Sierpień jest najgorętszym miesiącem w roku. Średnia temperatura na Wyspach Zielonego Przylądka w tym wakacyjnym miesiącu wynosi 30 °C i 24 °C w nocy. Morze nagrzewa się do maksymalnej rocznej temperatury 28 °C. Stale utrzymująca się bryza daje poczucie absolutnie idealnej pogody na wakacje nad morzem.

Pogoda we wrześniu

Wrzesień jest nadal bardzo ciepły, a średnie temperatury w ciągu dnia również osiągają 30°C. Chmury można jednak zobaczyć na niebie, głównie na zachodzie nad innymi wyspami, gdzie wokół wzgórz i gór tworzą się prysznice. Na wyspach Sal i Boa Vista nie będzie opadów deszczu i będzie można cieszyć się słoneczną pogodą. Temperatura morza wyniesie 28°C.

Pogoda w październiku

Październik jest często uważany za najlepszy miesiąc w roku na wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka. Dlaczego tak jest, nie wiem. Temperatury są nadal świetne, podobnie jak w pozostałej części roku. Temperatura morza wynosi 27°C, a powietrza 29°C. Pod koniec miesiąca bryza zaczyna się wzmagać.

Pogoda w listopadzie

Listopad jest pierwszym miesiącem, który możemy sklasyfikować jako sezon wietrzny. Wiatr się wzmaga, ale nie oznacza to, że powinien w jakikolwiek sposób zepsuć wakacje. Wręcz przeciwnie. Temperatury w ciągu dnia sięgają 28°C, więc będziesz zadowolony, że powietrze nie stoi w miejscu. Temperatura morza wynosi 26°C.

Pogoda w grudniu

Grudzień zazwyczaj zachęca do wakacji nad morzem w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wyspy Zielonego Przylądka będą idealne na taki pobyt. Temperatura morza wynosi 26°C, a powietrza 26°C lub więcej w ciągu dnia

Tabela temperatur w ciągu roku

Republika Zielonego Przylądka - Cały archipelag leży w jednym pasie

Miesiąc
Pogoda
Powietrze
styczeń
wietrzny
25 °C
luty
wietrzny
25 °C
marsz
wietrzny
26 °C
kwiecień
słońce
26 °C
może
słońce
27 °C
czerwiec
słońce
27 °C
lipiec
słońce
28 °C
sierpień
słoneczny
30 °C
wrzesień
słoneczny
30 °C
październik
słońce
29 °C
listopad
wietrzny
29 °C
grudzień
wietrzny
27 °C

Kiedy przejść do Republika Zielonego Przylądka

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, kiedy nie jechać na Wyspy Zielonego Przylądka, prawdopodobnie jej nie znajdziesz. Wyspy Zielonego Przylądka to destynacja całoroczna i to od Ciebie zależy, czy wolisz zimową zabawę na falach, czy letnią idyllę na niekończących się plażach.

Kiedy wybrać się na wakacje na Wyspy Zielonego Przylądka? Dla sportu od listopada do marca. Na morze i plaże o każdej porze roku.

Jeśli porównamy Wyspy Zielonego Przylądka z najbardziej poszukiwanym egzotycznym krajem, Egiptem, to szczególnie zimą Wyspy Zielonego Przylądka są znacznie lepszą opcją. W porównaniu do pogody w Egipcie, powietrze jest średnio o ponad 5 °C cieplejsze, a woda o 4 °C cieplejsza.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.