Republika Zielonego Przylądka - jak się tu dostać

Republika Zielonego Przylądka

Podróż na Wyspy Zielonego Przylądka odbywa się wyłącznie drogą lotniczą. Na każdej wyspie znajdują się łącznie 4 międzynarodowe i krajowe porty lotnicze. Te lotniska to:

  • Sal SID
  • Boa Vista BVC
  • Praia RAI
  • Sao Vincente VXE

Oczywiście można podróżować indywidualnie lub, co ważniejsze, z touroperatorem w ramach wycieczki.

.

Samolotem z biurem podróży

Na Wyspy Zielonego Przylądka można polecieć z dwoma wiodącymi biurami podróży. Są to:

  • Holidays Sal
  • Wakacje Boa Vista

Możesz wyszukać swoje wakacje z nami, gdzie porównujemy ceny ze wszystkich biur podróży w naszej porównywarce wakacyjnej: wyszukaj wakacje na Wyspy Zielonego Przylądka.

Zazwyczaj oczekuje się, że zapłacimy około 916 euro za osobę za tydzień w 4* lub 5* ośrodku na plaży z wyżywieniem all inclusive.

Podróż na Wyspy Zielonego Przylądka z biurem podróży jest nie tylko tańsza, ale i wygodniejsza w porównaniu do opcji indywidualnej. Niemal wszystkie biura podróży oferują pakiety obejmujące transport czarterowy bezpośrednim lotem na wyspę Sal lub Boa Vista.

.

Samolotem indywidualnie

Jeśli wybierasz się na Wyspy Zielonego Przylądka na własną rękę, nie będziesz zbyt zadowolony z oferowanych cen biletów lotniczych. Po pierwsze, dostępność połączeń jest słaba, a po drugie, ceny są porównywalne z ceną wycieczki.

Najczęstszym połączeniem będzie lot liniami TAP Portugal z przesiadką w Lizbonie. Licz się jednak z cenami za bilety w dwie strony w okolicach 550 eur. Ewentualne promocje pojawiają się rzadko, ale w tym przypadku można kupić bilety na Wyspy Ziel onego Przylądka nawet poniżej 8 tys. koron.

Alternatywą dla bardziej odważnych są bezpośrednie loty z Brukseli liniami TUIfly Belgium. Bilety w tym przypadku kosztują standardowe 600 eur, ale jest też wyprzedaż last minute za 300 eur.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.