Republika Zielonego Przylądka
Republika Zielonego Przylądka

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odwiedzeniem Republika Zielonego Przylądka

Republika Zielonego Przylądka - co robić

David Eiselt zaktualizowany 27. 12. 2023

Plaże

Wyspy Zielonego Przylądka to raj dla miłośników niekończących się białych plaż. Na wyspie Boa Vista znajduje się plaża Santa Monica (znana lokalnie jako Curranlinho), nazwana na cześć jej bardziej znanego odpowiednika w Los Angeles. Ta na Wyspach Zielonego Przylądka ma 8 kilometrów długości i nie ma na niej hoteli, dzięki czemu można cieszyć się spacerem niemal w pojedynkę. Kilometry wybrzeża oferują również plażę Cabo Santa Maria, na której można zobaczyć zardzewiały wrak zatopionego hiszpańskiego statku.

  • Wakacje w Sal
  • Wakacje Boa Vista

.

Surfing, windsurfing, kitesurfing

Dzięki falom Oceanu Atlantyckiego Wyspy Zielonego Przylądka są bardzo popularne wśród miłośników sportów wodnych. Każda większa zaludniona plaża oferuje kursy kitesurfingu, surfingu lub windsurfingu. Sporty te są szczególnie popularne na wyspach nawietrznych, takich jak Boa Vista i Sal.

.

Nurkowanie

Choć na pierwszy rzut oka na to nie wygląda, na Wyspach Zielonego Przylądka można dobrze nurkować. Można tu spotkać tuńczyki, żaglice, żółwie, ale także mniejsze rekiny, a nawet wieloryby w miesiącach letnich, jeśli warunki są odpowiednie. Na dnie morskim u wybrzeży wyspy Sal znajduje się kilka wraków statków. Niektóre z nich znajdują się zaledwie kilka metrów pod powierzchnią.

Farma żółwi

Żółwie są symbolem Wysp Zielonego Przylądka. Niestety ich obserwacja jest ograniczona zarówno porą roku, jak i surowymi przepisami. Wyspa Boa Vista jest domem dla jednej z największych populacji żółwi na świecie. Dorosłe samice składają jaja na wyspie latem, a młode żółwie wykluwają się od końca sierpnia do listopada.

Pustynia Viana

W głębi lądu na Boa Vista znajduje się pustynia Viana, gdzie drobny biały piasek został osadzony z Sahary. Entuzjaści mogą zjeżdżać z wydm na quadach lub sandboardach.

Karnawał

Mindalo, stolica Sao Vincente, jest najbardziej kosmopolitycznym miastem archipelagu. Odbywa się tu kilka festiwali muzycznych, a karnawał jest nawet uważany za drugi co do wielkości na świecie po Rio de Janeiro.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.