Cotai Strip

Cotai Strip

Obszar pośrodku wyspy Taipa, utworzony przez sztuczne połączenie z sąsiednią wyspą Coloane na przełomie tysiącleci, jest obecnie miejscem numer jeden na świecie dla entuzjastów kasyn i hazardu.

Nazwa "Cotai" jest połączeniem nazw dawnych wysp Coloane i Taipa, które zostały połączone przez obszar kasyna.

Pokaż ceny hoteli z kasynami w Makau

Słynny Cotai Strip, z ogromnymi hotelami i kasynami, już dawno prześcignął Las Vegas pod względem liczby odwiedzających.

Inspiracja Las Vegas

Cotai Strip w Makau nie odżegnuje się od inspiracji Las Vegas. Długi, szeroki bulwar otoczony jest ogromnymi ośrodkami hotelowymi i kasynami publicznymi, które należą do największych na świecie.

Wiele kasyn i hoteli na Cotai Strip jest obsługiwanych przez te same firmy, które działają na Las Vegas Strip, więc wygląd hoteli lub nazwy kasyn są wszechobecne.

Cotai Strip ma jednak przewagę nad Las Vegas w swojej kompaktowości, gdzie kasyna znajdują się blisko siebie, a przemieszczanie się między nimi jest łatwe pieszo przez zadaszone i klimatyzowane pasaże handlowe, zautomatyzowane kolejki jednoszynowe i autobusy.

Jakie kasyna można znaleźć na Cotai Strip?

Cotai Strip odnosi się do centralnej części wyspy Taipa.

Centralny bulwar od Estr. do Istmo otoczony jest najsłynniejszymi kasynami w Makau, ośrodkami hotelowymi i centrami handlowymi. Kliknij nazwę hotelu, aby sprawdzić dostępność i ceny.

Ośrodki Venetian, Parisian i Londoner są charakterystycznymi punktami Cotai Strip z replikami najsłynniejszych zabytków miast, których nazwy noszą.

.

Spacerując wzdłuż centralnej części Cotai Strip, natkniemy się na repliki weneckiej Dzwonnicy Świętego Marka, paryskiej Wieży Eiffla i londyńskiego Big Bena.

We wschodniej części Cotai Strip znajdują się najdroższe i największe kasyna w Makau.

Zachodnią część Cotai Strip zajmują głównie klasyczne duże luksusowe hotele z własnymi kasynami, ale nie mogą się one równać wielkością na przykład z The Venetian.

Wejścia do kasyn i centrów handlowych

Wstęp do większości kasyn na Cotai Strip jest ograniczony do 21 lat. W przeciwnym razie nie ma bezpośrednich opłat za wstęp, nawet jeśli nie mieszkasz w hotelu.

Duże kasyna połączone są długimi zadaszonymi korytarzami, które wypełnione są ekskluzywnymi butikami z modą, biżuterią, bagażami i innymi akcesoriami.

Wstęp do wszystkich pasaży handlowych jest bezpłatny dla ogółu społeczeństwa.

Transport na Cotai Strip

Oprócz taksówek, do Cotai Strip można łatwo dostać się transportem publicznym.

Zautomatyzowana kolejka jednoszynowa kursuje między kasynami a lotniskiem MFM w Makau, ale linie autobusowe są wygodniejszą i znacznie częstszą usługą.

Następujące autobusy kursują wzdłuż głównego bulwaru między kasynami Venetian, Parisian, Londoner i Studio City:

  • Praca de Ferreira do Amaral - linie 21A, 25, 25AX, 26A
  • Historyczne Centrum (przystanek Ponte 16) - linie 26, 26A, MT4
  • Portas do Cerco (przejście graniczne do chińskiego Zhuhai) - linie 25, 25AX, 51X, MT4
  • Lotnisko - linie 26, 51X, MT4
  • Port Taipa - linie 26, MT4
  • Port Makau - linia 56
  • Plaża Hac Sa - linie 15, 21A, 26A
  • Coloane - linie 15, 21A, 25, 26

Co warto zobaczyć w okolicy

Odkryj wszystkie miejsca warte zobaczenia w Makau.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.