przylot przez lotnisko SFG

Port lotniczy Grand Case-Espérance

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Saint Martin Airport

Port lotniczy Grand Case-Espérance w pigułce

Krystof Hajek zaktualizowany 26. 2. 2024

Na karaibskiej wyspie Saint Martin znajduje się słynne lotnisko SXM w holenderskiej części wyspy, w pobliżu miasta Cole Bay.

Jednak francuska część wyspy ma również własne, znacznie mniejsze lotnisko. Około 1 km od Grand Case i 9,5 km od największego miasta Marigot, można również skorzystać z lotniska Grand Case-Espérance dla lotów na wyspy Gwadelupa lub Saint Barthelemy.

Znajdź ceny hoteli na Saint-Martin

Air Caraïbes zapewnia największą część ruchu na Gwadelupę, przez którą oferuje loty łączone, na przykład do Paryża i na inne wyspy na Karaibach.

Lokalne loty na St. Barth obsługiwane są przez St. Barth Commuter.

Pojedynczy terminal jest bardzo mały i uporządkowany. Obsługuje wszystkie regularne loty, a przy odlocie przechodzisz przez kontrolę bezpieczeństwa (kolejki około 15-20 minut) i kontrolę paszportową (około 2 minut).

Kontrolę paszportową przechodzi się również w przypadku lotów do innych terytoriów Francji, a więc technicznie rzecz biorąc w przypadku lotów krajowych.

Flag of Guadeloupe
SFG
Kod IATA
? °C
Aktualna pogoda
20:16
Czas lokalny

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących podróży z lotniska Saint Martin

Niezależnie od tego, czy przylatujesz na lotnisko Saint Martin, czy z niego odlatujesz, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i zaleceniami:

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.