Korea Południowa - tradycyjne jedzenie

Korea Południowa

Kuchnia koreańska

Kolory odgrywają ważną rolę w jedzeniu - każdy kolor coś oznacza. Kuchnia koreańska jest zróżnicowana, w porównaniu do nas nie spożywają tak dużo mięsa, a podstawą każdego posiłku jest miska ryżu, zupa i mnóstwo małych miseczek zwanych banchan.

.

Typowy banchan obejmuje również tradycyjne pikantne kimchi (specjalnie przygotowana kapusta, która jest marynowana przez długi czas z czosnkiem i innymi lokalnymi przyprawami). Dania, których zdecydowanie warto spróbować to bibimbap - smaczna i lekkostrawna mieszanka warzyw, mięsa i jajek podawana na ryżu, bulgogi - cienkie plastry grillowanej wołowiny marynowane w słodkim sosie sojowym, jeon - pikantne naleśniki podawane zazwyczaj z owocami morza i dymką, czy jjigae - duszone mięso w gęstym sosie podawane jeszcze na wolnym ogniu w gorącym glinianym garnku. Do najpopularniejszych napojów należą różne rodzaje herbat, niekoniecznie z liści herbaty, takie jak yujacha - herbata cytrynowa i insamcha - herbata z żeń-szenia.

Zwykłe ceny w restauracjach

Zwykle ceny za ciepły posiłek wahają się od 10.000 do 20.000 krw. Napoje często można kupić w automatach - 1.000 krw / 250 ml (na parkingach, przy zabytkach, muzeach itp.). Jak wszędzie, istnieją międzynarodowe sieci, takie jak McDonald's czy Burger King, ale także lokalne fast foody (na przykład Isaac Toast Myeongdong w Seulu - tosty za 3.000 krw). Jeśli chcesz spróbować bardziej ekskluzywnej restauracji, znajdziesz Jung Sik Dang w Seulu, gdzie czterodaniowe menu kosztuje 60 000 krw.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.