Most Karola w Pradze
Port lotniczy Praga im. Vaclava Havla

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Praga Airport

Parking na lotnisku Praga

Krystof Hajek zaktualizowany 1. 9. 2023

Jeśli wybierasz się na lotnisko Praga samochodem, sprawdź ceny i inne informacje w tej sekcji.

Parking długoterminowy

Od 33 EUR za tydzień lub od 36 EUR do 40 EUR w sezonie letnim, zaparkuj na prywatnym parkingu GO Parking około 5 minut jazdy od terminalu (zostaniesz zabrany na lotnisko natychmiast po zaparkowaniu przez bezpłatną furgonetkę). Zarezerwuj online za pośrednictwem strony internetowej goparking. cz z naszym kodem promocyjnym "CLC001".

Bezpośrednio przy terminalach lotniska można zaparkować na parkingu Smart "A" przed terminalem 2 oraz na parkingu Comfort "C" przed terminalem 1. Smart oferuje parking za 36 euro za tydzień, Comfort za 47 euro przy rezerwacji online. W sezonie letnim ceny są ponownie wyższe, z parkingiem Smart za 51 eur za tydzień i parkingiem Comfort za 59 eur.

Parking krótkoterminowy

Bezpośrednio przed terminalami 1 i 2 znajdują się bezpłatne parkingi ekspresowe na maksymalnie 15 minut, ale można zapłacić za dodatkowe 15 minut za 4 EUR, a nawet za pełną godzinę za 7 EUR. Od 1 lipca 2018 r. bezpłatne parkowanie jest ograniczone do 1 x 15 minut w ciągu 24 godzin.

Jeśli wiesz, że zostaniesz dłużej niż 15 minut, zatrzymaj się na "ekonomicznym" parkingu B lub C w pobliżu Terminalu 2 lub za hotelem Courtyard. Godzina postoju kosztuje tutaj 2 EUR.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.