Dojazd z lotniska Praga

Most Karola w Pradze

Obecnie lotnisko jest połączone z centrum miasta jedynie autobusem lub taksówką. Aby dostać się do centrum miasta transportem publicznym, należy zawsze korzystać z kombinacji autobusu i metra.

10 najlepszych hoteli w centrum Pragi

Autobusy i trolejbusy do centrum miasta

Na lotnisko kursują wyłącznie autobusy i trolejbusy Praskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, które są częścią jednolitego systemu transportu w Pradze.

Zatrzymują się one zawsze przy obu terminalach na parterze.

Rozkłady jazdy i wyszukiwanie połączeń można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Praskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego: pid.cz/en

Trasa Przystanek końcowy Połączenie metrem Czas podróży do centrum Opłaty
59 Nádraží Veleslavín A (zielona linia) 30 do 40 minut 40 koron
100 Zličín B (żółta linia) 45 do 50 minut 40 koron
191 Anděl (Na Knížecí) B (żółta linia) 60 do 70 minut 40 koron
AE Główny dworzec kolejowy C (linia czerwona) 45 do 50 minut 100 koron

.

Bilety: ceny i gdzie kupić

Na wszystkich liniach transportu publicznego (59, 100 i 191) kursujących na lotnisko można korzystać ze zwykłych praskich biletów bez żadnych specjalnych dopłat.

Bilety można kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej Lítačka lub w żółtych automatach bezpośrednio na przystankach autobusowych, gdzie można płacić gotówką lub kartą.

Bilety można również kupić w autobusie w pomarańczowym automacie, w którym można płacić tylko kartą. Kierowca nie sprzedaje biletów.

Bilet należy skasować w automacie na przystanku, w żółtym automacie na peronie lub wewnątrz autobusu. Nie należy ponownie kasować biletu podczas zmiany autobusu. Bilety zakupione wewnątrz autobusu nie są już kasowane.

Wszystkie bilety można przenosić i organizować dowolną liczbę przejazdów autobusami, metrem, tramwajami i pociągami na terenie Pragi.

90 minut 40 koron
30 minut 30 koron
24 godziny 120 koron
72 godziny 330 koron

Dzieci do 6. roku życia i seniorzy powyżej 70. roku życia podróżują bezpłatnie.

Trasa 59 (do zielonej linii metra A)

Trolejbus numer 59 to najszybsze połączenie z centrum miasta. Do marca 2024 r. linia ta była obsługiwana przez zwykłe autobusy i znana jako 119. Trolejbus 59, który pokonuje część trasy jako konwencjonalny autobus, jedzie tą samą trasą co dawna linia 119.

W ciągu 17 minut linia 59 zabierze Cię do stacji metra linii A "Nádraží Veleslavín", skąd możesz dotrzeć do historycznego centrum w kolejne 8 do 12 minut.

 • Czas podróżydo centrum (autobus+metro) - około 30-40 minut
 • Częstotliwość - od 3 do 10 minut
 • Opłata - 40 koron za 90 minut

Ostatni trolejbus linii 59 z lotniska odjeżdża o 23:32 z połączeniem z metrem z Nádraží Veleslavín do centrum o 23:55.

Pierwszy trolejbus z Nádraží Veleslavín odjeżdża o 5:13.

Nádraží Veleslavín jest końcowym przystankiem linii 59, więc nie można przegapić wyjścia.

.

.

Trasa 100 (do żółtej linii metra B)

Autobus numer 100 jedzie na południowo-zachodnie obrzeża Pragi do końcowej stacji metra B "Zličín".

Podróż do centrum jest dłuższa niż połączenie autobusu 119 i metra A, ale jeśli masz hotel gdzieś wzdłuż linii metra B, skorzystaj z tego połączenia.

 • Czas podróży do centrum (autobus+metro) - około 50 minut
 • Częstotliwość - od 15 do 20 minut
 • Opłata - 40 koron za 90 minut

Ostatni autobus linii 100 z lotniska odjeżdża o 23:16. W Zličínie łączy się on z metrem jadącym do centrum o 23:40.

Pierwsze połączenie ze Zličína na lotnisko odjeżdża o 5:20.

Przystanek Zličín jest końcowym przystankiem linii 100, więc nie można przegapić wyjścia.

Trasa 191

Autobus numer 191 jest najmniej odpowiedni do podróży do centrum Pragi i służy raczej pracownikom lotniska mieszkającym w pobliżu.

Dojazd do stacji żółtej linii metra B "Anděl" przez Dědinę, Petřiny lub Strahov zajmuje 50 minut.

Częstotliwość połączeń z/do lotniska wynosi zaledwie 30 minut. Ponad dwie trzecie autobusów kursujących z centrum miasta zatrzymuje się w centrum handlowym około 3 km na południe od terminalu.

Autobus AE do dworca głównego

Istnieje specjalna linia autobusowa bezpośrednio do głównego dworca kolejowego, w której nie można korzystać ze zwykłych biletów praskiego transportu publicznego.

Linia AE (Airport Express ) kursuje raz na 20 minut, a dojazd do dworca głównego bez przystanków zajmuje od 45 do 50 minut, w zależności od natężenia ruchu. Szczegółowy rozkład jazdy linii AE można znaleźć na stronie internetowej: pid.cz/AE.

Autobus zatrzymuje się tylko przed Terminalem 1, skąd można dojść do Terminalu 2 w 5 minut.

Na trasie AE obowiązuje specjalna opłata w wysokości 4 euro i nie można korzystać ze zwykłych biletów praskiego transportu publicznego. Bilet można kupić w budce informacyjnej "DPP" w hali przylotów Terminalu 1 i 2 lub u kierowcy. Płatności można dokonać gotówką lub kartą.

 • Czas podróży do stacji - od 45 do 50 minut.
 • Taryfa - 4 EUR
 • Częstotliwość - 20 minut (60 minut w nocy)
 • Godziny pracy - 24/7

Regiojet do dworca autobusowego Florenc

Bezpośrednie połączenia z głównym dworcem autobusowym we Florencji zapewniają dalekobieżne autobusy Regiojet.

Bilety można kupić na trasę lotnisko - Florenc, ale także z lotniska z przesiadką we Florencji do innych miejsc docelowych Regiojet (Brno, Jihlava, Wiedeń itp.).

Autobusy odjeżdżają z lotniska raz na godzinę od 7:30 do 19:30, a podróż do Florencji trwa około 50 minut.

Bilet kosztuje 100 koron i można go kupić wyłącznie online na stronie regiojet.cz. Przystanek autobusowy znajduje się przed hotelem Courtyard Marriott, około 100 metrów od terminali.

Autobusy nocne

Specjalne nocne linie autobusowe i tramwajowe kursują w Pradze od około 23:45 do 5:00. Metro nie kursuje w nocy.

Ceny biletów są takie same jak w przypadku transportu dziennego.

Na lotnisko kursują dwa autobusy nocne.

 • Trasa 910 - kursuje do centrum (Karlovo náměstí, I. P. Pavlova, Pankrác) z częstotliwością 30 minut. Podróż do centralnej części miasta zajmuje około 45 minut.
 • Trasa 907 - kursuje do centrum (Plac Republiki, Muzeum, Dworzec Główny) z częstotliwością 30 minut (połowa połączeń kończy się na Dworcu Głównym). Podróż do centralnej części miasta zajmuje około 50 minut

Całonocne połączenie z dworcem głównym zapewnia również linia AE.

Taksówka

Taksówki są najszybszym bezpośrednim środkiem transportu do centrum miasta i, szczególnie w nocy, preferowaną opcją. Praga jest bardzo bezpiecznym miastem nawet w nocy, jednak nocny transport publiczny na lotnisko jest długotrwały.

Oficjalnym operatorem taksówek na lotnisko jest UBER. Cena jest więc znana z góry i nie ma mowy o nieuczciwości ze strony kierowców.

Taksówkę można zamówić za pośrednictwem aplikacji mobilnej UBER lub w automacie w hali przylotów (strefa odbioru bagażu).

Podróż do centrum miasta różni się w zależności od miejsca docelowego i pory dnia. Im większy popyt na taksówki, tym wyższa cena.

Zazwyczaj cena przejazdu z lotniska do centrum miasta wynosi 500 koron.

.

Regiojet do Karlowych Warów

Bezpośrednia dalekobieżna linia autobusowa Regiojet Praga - Karlowe Wary również zatrzymuje się na lotnisku. Przystanek znajduje się przed hotelem Courtyard Marriott, około 100 metrów od terminali.

Autobusy z lotniska kursują raz na godzinę od 8:00 do 20:00, a podróż do Karlowych Warów zajmuje mniej niż 2 godziny.

Bilet kosztuje 189 koron i można go kupić wyłącznie online na stronie regiojet.cz.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.