Paryż
Lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Paryż Charles de Gaulle Airport

Dojazd z lotniska Paryż Charles de Gaulle

Krystof Hajek zaktualizowany 4. 10. 2023

Z lotniska Charles de Gaulle (CDG) do Paryża można dojechać autobusami komunikacji miejskiej, koleją RER i oczywiście taksówkami.

Wyszukiwarka transportu łącząca wszystkie środki transportu publicznego: ratp.fr/en/itineraires.

Przewoźnik Czas podróży Cena Częstotliwość

Autobusy RATP
350 a 351

65 minut 2,10 eur 10-15 minut
Pociąg RER B 40 minut 11,45 eur 7-12 minut
Autobusy RoissyBus 50 minut 16,20 eur 15-30 minut

Autobusy RATP do Paryża

Autobusy RATP 350 i 351 to najtańszy środek transportu do centrum. Specjalny bilet lotniskowy kosztuje 2,10 eur i jest ważny na jeden przejazd autobusem do centrum.

 • Linia 350 - do stacji metra Porte de la Chapelle (czas przejazdu 75-90 minut, przerwa 10-15 minut, kursuje od 5:30 do 22:30),
 • Linia 351 - do stacji metra Nation we wschodniej części Paryża (czas podróży 90-100 minut, przerwa 10-15 minut, kursuje od 5:30 do 21:40).
 • Szczegółowe rozkłady jazdy na stronie ratp.fr

Bilety można kupić w automacie biletowym na przystanku. Przystanki autobusowe znajdują się zawsze na 1. piętrze wszystkich terminali.

Po wejściu do autobusu należy skasować bilet w kasowniku.

 • Czas podróży do centrum: 60-70 minut
 • Częstotliwość: 9-20 minut na obu liniach
 • Ceny biletów: 2,10 eur
 • Pierwsze połączenie z lotniskiem
  • z Porte de la Chapelle (l. 350): 5:40
  • z Nation (l. 351): 5:36
 • Ostatnie połączenie z lotniska
  • do Porte de la Chapelle (l. 350): 22:30
  • do Nation (l. 351): 21:40

Tanie hotele w centrum Paryża

Pociąg RER do Paryża

Pociąg RER niebieskiej linii B to najszybszy sposób na dotarcie do centrum miasta.

Bilet kosztuje 11,45 euro i można go kupić w automacie na stacji.

Pociąg dojeżdża do Gare du Nord lub katedry Notre Dame. Pociąg nie zatrzymuje się na terminalu 1, mimo że stacja nazywa się Aéroport CDG 1. W rzeczywistości stacja znajduje się na terminalu 3 i należy wsiąść w bezpłatny pociąg CDG Val automatic do terminalu 1.

Podróżując z centrum na lotnisko, należy zwrócić uwagę na miejsce docelowe. Linia rozgałęzia się - połowa połączeń prowadzi do terminalu Mitry-Claye, a połowa na lotnisko (Aéroport CDG 2).

Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej: ratp.fr/en/horaires-rer, klikając na niebieską literę "B".

 • Czaspodróży do stacji Chatelet: 38 minut
 • Częstotliwość: 7-12 minut
 • Opłaty: 11,45 eur
 • Pierwsze połączenie z Gare du Nord - 4:53 (z Chatelet-Les Halles do 5:24)
 • Ostatnie połączenie z lotniska - 22:49

Czy całodniowe bilety autobusowe/pociągowe są opłacalne?

Lotnisko znajduje się w 5. strefie, więc zakup biletu całodniowego na transport publiczny w Paryżu jest opłacalny tylko wtedy, gdy zamierzasz tego dnia udać się gdzieś poza Paryż (na przykład do Wersalu lub na lotnisko Orly), a także odbyć co najmniej 3 dodatkowe podróże po Paryżu.

Najtańszym biletem całodniowym na strefy 1-5 jest karta Navigo Total za 22,80 euro, ale wymaga ona zdjęcia paszportowego (najlepiej przyniesionego z domu).

Kartę można kupić w kasie biletowej na stacji SNCF, która znajduje się tylko w pobliżu terminali 2. Inną opcją jest Paris Visite Pass za 28,50 eur, którą można również kupić w automatach RATP.

RoissyBus

Ostatnią opcją połączenia z centrum Paryża jest RoissyBus, który kursuje ze stacji metra Ópera i zatrzymuje się przy wszystkich terminalach lotniska. Bilety kosztują 16,20 euro i można je kupić w automacie na przystanku autobusowym.

Szczegółowe informacje i rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej: ratp.fr/roissybus

Kursuje od 5:15 do 0:30 co 15-30 minut.

Jedyną zaletą tej linii jest wygoda bezpośredniego połączenia z okolicami Łuku Triumfalnego. Jest to jednak najdroższy transport publiczny z lotniska.

.

Transport nocny

W nocy, między 0:00 a 5:00, para linii autobusowych Noctilien N140 i N143 kursuje do Gare de l'Est. Oba kursują raz na godzinę, a opłata za przejazd wynosi 2,10 eur.

Taksówka

Transport publiczny na lotnisko kończy się przed godziną 23:00, a po tej godzinie taksówka jest praktycznie jedynym sposobem, aby się tam dostać. Oficjalne postoje są wyraźnie oznaczone przed każdym terminalem.

Ceny są stałe:

 • Centrum miasta na prawym brzegu Sekwany - 55 EUR
 • Centrum miasta na lewym brzegu Sekwany - 62 EUR

Aplikacje taksówkowe Uber i Bolt również działają w Paryżu, ale ceny są podobne do zwykłych taksówek.

Na lotnisko Orly

Usługa Le Direct Bus między dwoma lotniskami została anulowana, więc jedyną opcją jest podróż pociągiem z przesiadką w Paryżu.

Pociąg RER + OrlyVal

Ze względu na częste duże natężenie ruchu lepiej przeznaczyć na podróż więcej czasu. Ogólnie zaleca się co najmniej 4 godziny na przesiadkę między CDG a Orly, ale jest to minimum. Bezpieczna przesiadka trwa od 6 godzin wzwyż.

Przejazd pociągiem RER B z lotniska CDG do stacji "Antony" (około 65 minut), gdzie należy przesiąść się do automatycznego pociągu OrlyVal, który zabierze Cię bezpośrednio do terminalu lotniska Orly. Cała podróż trwa około półtorej godziny. Łącznie za bilet zapłacimy 24,60 euro.

Autobus + metro + tramwaj

Jeśli masz więcej czasu i chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, wybierz następującą trasę.

 1. Autobus 351 do pętli Nation2,10 eur
 2. Metro linia 6 do stacji Place d'Italie
 3. Linia metra 7 do stacji Villejuif-Aragon2,10 eur oba przejazdy metrem razem
 4. Tramwaj linii 7 na lotnisko Orly2,10 eur

Podsumowując, najtańszy sposób dotarcia na miejsce kosztuje tylko 6,30 euro i zajmuje około 2,5 godziny. Jednak trzy bilety t+ w cenie 2,10 euro każdy można kupić bezpośrednio w automacie na lotnisku CDG i wykorzystać na każdy przejazd po kolei.

Taksówka

Cena taksówki na lotnisko Orly jest obliczana według taksometru i w zależności od natężenia ruchu płaci się od 75 eur do 85 eur.

Tanie hotele w pobliżu lotniska Orly

Pociągi do całej Francji

Oprócz stacji kolejowej dla pociągów do centrum Paryża, między Terminalem 2 znajduje się stacja dalekobieżna dla szybkich pociągów TGV, które zabiorą Cię bezpośrednio z lotniska do całej Francji bez przesiadek.

Aby uzyskać najniższą cenę, zawsze kupuj bilety online na oficjalnej stronie francuskich kolei: sncf.connect.com

Kup bilet na stronie sncf.connect.com

Do Disneylandu

Istnieje również bezpośrednie połączenie autobusowe z lotniska „Magical Shuttle“ do Disneylandu w Paryżu. Odjazdy odbywają się mniej więcej co godzinę z terminali 1 i 2. Dojazd zajmuje od trzech kwadransów do godziny i kosztuje 23 euro.

Wynajem samochodu

Jeśli wybierasz się do Paryża, zdecydowanie odradzamy podróż samochodem, poruszanie się po mieście samochodem jest niemożliwe z turystycznego punktu widzenia.

Jeśli jednak chcesz udać się prosto z lotniska CDG, aby zwiedzić francuską wieś, wynajem samochodu jest najbardziej elastyczną opcją.

Na lotnisku znajdziesz wiele wypożyczalni samochodów znanych marek, porównaj wszystkie ceny jednym kliknięciem za pośrednictwem rentalcars.com.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.