Paryż
Lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Paryż Charles de Gaulle Airport

Przesiadka na lotnisku Paryż Charles de Gaulle

Krystof Hajek zaktualizowany 4. 10. 2023

Największe francuskie lotnisko nie cieszy się pozytywnymi opiniami, głównie ze względu na swój ogrom i złożoność. W rzeczywistości jednak orientacja nie jest tak nieprzejrzysta, jak się często twierdzi.

Tanie hotele w pobliżu lotniska CDG w Paryżu

Terminale

Lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu podzielone jest na 3 terminale, ale w rzeczywistości znajduje się na nim 9 budynków.

 • Terminal 1 - Aer Lingus, Air Algerie, Air Canada, Air China, Air India, All Nippon Airways, Asiana Airlines, Austrian Airlines, Cathay Pacific, Emirates, Etihad Airways, LOT Polish, Lufthansa, Oman Air, Qatar Airways, Saudia, Singapore Airlines, Swiss, Turkish Airlines, United.
 • Terminal 2 - podzielony na budynki od A do G
  • 2A: obecnie tylko przyloty
  • 2B: Air Austral, Air France, Air Tahiti Nui, American Airlines, British Airways, CSA, easyJet, Finnair, Smartwings
  • 2C: obecnie tylko przyloty
  • 2D: Air France, easyJet
  • 2E: AeroMexico, Air France, Air Mauritius, Delta Air Lines, Japan Air Lines, Kenya Airways, Korean Air, Vietnam Airlines
  • 2F: Air France
  • 2G: Air France
 • Terminal 3 - Air Transat, Norse Atlantic Airways, Vueling

Pełny podział linii lotniczych według terminali można znaleźć na stronie internetowej lotniska: parisaeroport.fr/airlines.

Mapa lotniska

Aby ułatwić orientację, spójrz na ogólną mapę lotniska lub pobierz szczegółowe mapy każdego terminalu w formacie .pdf z oficjalnej strony lotniska.

.

Transfer między lotami

Większość przesiadek odbywa się w obrębie budynków terminali 2E i 2F, czyli przez korytarz - nie trzeba opuszczać strefy tranzytowej.

Wszystkie trzy terminale 1, 2 i 3 są połączone automatyczną kolejką lotniskową "CDG VAL", która jest bezpłatna i kursuje co 4 minuty, ale tylko od strony lądu, czyli przez strefę publiczną, a nie tranzytową. Terminal 2G jest oddalony od pozostałych 2 terminali i nie jest obsługiwany przez automatyczny pociąg, ale przez autobusy wahadłowe, które obsługują zarówno część publiczną, jak i tranzytową.

Chociaż transfery w CDG od dawna opisywane są jako jedne z najbardziej skomplikowanych na świecie, rzeczywistość nie jest tak przerażająca. Owszem, przesiadka często wymaga dużo chodzenia, ale jeśli masz loty na jednym bilecie, i tak nie musisz się martwić, że przegapisz swój lot. Lot z przesiadką albo będzie na Ciebie czekał, albo zostaniesz bezpłatnie przebookowany na następne połączenie.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat transferu na lotnisku CDG w Paryżu, odwiedź jego oficjalną stronę internetową: parisaeroport.fr/en.

Bezpieczeństwo i kontrola paszportowa

Czy podczas przesiadki na lotnisku Paryż-CDG trzeba przejść przez kontrolę paszportową lub kontrolę bezpieczeństwa? To zależy od tego, skąd i dokąd lecisz!

 • Schengen -> Schengen: Brak punktu kontrolnego
 • Schengen -> Non-Schengen: kontrola paszportowa
 • Non-Schengen -> Schengen: kontrola paszportowa i kontrola bezpieczeństwa
 • Non-Schengen -> Non-Schengen: kontrola bezpieczeństwa

Zasady te mają zastosowanie tylko wtedy, gdy nie zmieniasz terminali podczas zmiany terminali (terminale od 2A do 2G liczą się jako jeden terminal, nawet jeśli w rzeczywistości jest to kilka budynków).

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.