Dojazd z lotniska Keflavik-Reykjavik

Islandia - zorza polarna

Jaki jest najlepszy sposób, aby dostać się na lotnisko Keflavik autobusem? Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Wynajem samochodu

Większość podróżnych wybierających się na Islandię wynajmuje samochód po prostu dlatego, że bez samochodu nie da się zobaczyć Islandii. Zdecydowana większość atrakcji przyrodniczych jest omijana przez zwykłe autobusy, a jeśli już, to kursują one tylko kilka razy w tygodniu. Z drugiej strony autobusy turystyczne są 3-4 razy droższe niż wynajęcie samochodu z benzyną.

Jeśli podróżujesz z więcej niż jedną osobą, wynajmij samochód bezpośrednio na lotnisku, gdzie znajduje się większość islandzkich wypożyczalni.

Tygodniowy wynajem w sezonie letnim kosztuje około 480 eur, zimą również poniżej 250 eur.

Jeśli podróżujesz sam, warto wynająć samochód tak daleko, jak Reykjavik, gdzie ceny są zwykle lepsze, ale koszt biletu autobusowego jest tak wysoki (patrz poniżej), że zwykle niweluje różnicę.

Aby uzyskać pełne informacje na temat podróżowania samochodem po wyspie, przeczytaj nasz artykuł Wynajem samochodów na Islandii.

Autobus

Podróż autobusem do centrum Reykjaviku zajmuje około 45-60 minut, a na trasie kursują trzy firmy, ale ceny biletów są tak wysokie, że prawie zawsze warto wynająć samochód:

  • Linia 55: Regularna linia transportu publicznego Straetó kursuje na lotnisko. Autobusy kursują od około 6:30 do 23:00 co godzinę, a podróż do centrum miasta zajmuje około 70 minut. Jednak w przeciwieństwie do tych wymienionych poniżej, zatrzymuje się również w wioskach po drodze. Ten autobus jest najtańszym sposobem na dotarcie do Reykjaviku, bilet kosztuje 1 960 isk. Rozkład jazdy i inne informacje można znaleźć na stronie internetowej firmy transportowej pod adresem straeto.is/route-55, bilety można kupić u kierowcy i można za nie zapłacić kartą.
  • Gray Line Airport Express: kursuje mniej więcej raz lub dwa razy na godzinę od 5:00 do 16:30 w kierunku wylotu i, w zależności od przylotów, w kierunku przylotu. Bilety kosztują 2 819 isk, w obie strony ok. 5 070 isk. Całkowity czas przejazdu to około 45 minut. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy lub na terravision.eu,
  • Flybus: ta usługa również kursuje raz lub dwa razy na godzinę w kierunku wyjazdowym od 4:30 do 21:45, a w kierunku przyjazdowym około 35 do 40 minut po każdym przylocie. Bilety kosztują 3 500 isk, w obie strony 6 500 isk. Rozkład jazdy i zakup biletów online na stronie re.is.

Do Błękitnej Laguny

Jeśli tylko przesiadasz się na lotnisku Keflavík, ale masz dużo czasu, możesz udać się do słynnego geotermalnego spa Blue Lagoon. Jeśli podróżujesz z więcej niż jedną osobą, warto wynająć samochód nawet na jeden dzień w cenie około 55 euro.

Do laguny kursują autobusy obsługiwane przez Airport Direct w cenie około 7 000 isk / bilet w obie strony, zobacz informacje na stronie airportdirect.is/blue-lagoon-transfer.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.