Nocny most w Dublinie
Lotnisko Dublin

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Dublin Airport

Przesiadka na lotnisku Dublin

Krystof Hajek zaktualizowany 8. 10. 2023

W okolicy znajdują się dwa terminale, które są blisko siebie, około 5 minut pieszo. Są one jednak połączone wewnętrznie, a nawet strefą tranzytową, więc nie trzeba w ogóle wychodzić na zewnątrz podczas przemieszczania się między nimi.

Tanie hotele w pobliżu lotniska w Dublinie

Terminale są podzielone według linii lotniczych:

  • Terminal 1: Aegean Airlines, Air Baltic, Air Canada, Air France, Air Transat, British Airways, Egyptair, Etihad Airways, Eurowings, Finnair, Iberia, Icelandair, KLM, Lufthansa, Loganair, LOT, Norwegian, Play, Qatar Airways, Ryanair, SAS, Swiss, TAP, Transavia, TUI, Turkish Airlines, Vueling, WestJet, Wideroe
  • Terminal 2: Aer Lingus, American Airlines, Delta, El Al, Emirates, United

Lotnisko w Dublinie jest ogólnie bardzo nowoczesne i przestronne, przy czym część terminalu odlotów Ryanair jest gorzej wyposażona.

Strefa przesiadkowa między lotami

Jeśli przesiadasz się w ramach tej samej linii lotniczej (lub jej partnerów), w zdecydowanej większości przypadków będziesz przesiadać się w jednym terminalu (najczęściej numer 2, który jest obsługiwany przez lokalną główną linię Aer Lingus). Lotnisko w Dublinie jest łatwe w nawigacji i znajduje się w odległości 15-minutowego spaceru. Połączenia mogą być realizowane w ciągu 35 minut.

Jeśli przesiadasz się na lot do USA, spodziewaj się odprawy imigracyjnej na lotnisku w Dublinie. W Stanach Zjednoczonych po przylocie z Dublina nie będziesz przechodzić przez odprawę celną ani kontrolę paszportową i udasz się prosto do odbioru bagażu.

Nie ma kontroli bezpieczeństwa podczas przemieszczania się w obrębie jednego terminalu. Jeśli przemieszczasz się między terminalami, musisz przejść przez kontrolę bezpieczeństwa w strefie tranzytowej.

W przypadku transferu niegwarantowanego (tj. w przypadku samodzielnego zakupu dwóch biletów oddzielnie) nie trzeba opuszczać strefy tranzytowej, jeśli podróżuje się tylko z bagażem podręcznym. W takich przypadkach, jeśli podróżujesz z bagażem rejestrowanym, musisz zawsze wyjść i ponownie się odprawić, a zalecamy co najmniej 2,5 godziny na sprawny transfer.

Mapa terminali

Aby uzyskać przejrzystą interaktywną mapę lotniska w Dublinie, odwiedź oficjalną stronę internetową: dublinairport.com/at-the-airport/the-map

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.