Dojazd z lotniska Dublin

Nocny most w Dublinie

Na lotnisku w Dublinie znajduje się wiele wypożyczalni samochodów oraz linii autobusowych.

Autobusy 16 i 41 są najtańsze, jeśli chodzi o dojazd do centrum miasta, podczas gdy Dublin Express lub Aircoach oferują szybsze usługi z mniejszą liczbą przystanków. Wszystkie trasy prowadzą do centrum Dublina.

Znajdź hotele w centrum Dublina

Wynajem samochodów

Dla wielu podróżnych lotnisko w Dublinie jest bramą do zwiedzania całej Irlandii. Wypożycz samochód prosto z lotniska i wyrusz w podróż przez urocze irlandzkie krajobrazy.

Tygodniowe stawki wynajmu latem wahają się od 300 EUR, a poza sezonem od 190 EUR. Na lotnisku znajdują się dziesiątki różnych wypożyczalni.

Porównaj transport do centrum Dublina

Przystanki ekspresowego i dalekobieżnego transportu publicznego można znaleźć we wspólnym obszarze przed terminalami 1 i 2.

Lokalne autobusy i tańsze usługi do centrum Dublina zatrzymują się tuż za parkingiem, przez który przebiega przejście dla pieszych.

Cena Czas podróży Częstotliwość Godziny kursowania Połączenie
Autobus 16 2,60 eur
2 eur z Leap Card
45 minut 10 minut 7:00-0:30 dublinbus.ie
Autobus 41 2,60 eur
2 eur s Leap Card
45 minut 20 minut 24/7 dublinbus.ie
Dublin Express 782 8 eur
10 eur w obie strony
30-35 minut 15 minut 3:30-0:35 terravision.eu
Dublin Express 784 8 eur
10 EUR w obie strony
30-35 minut 30 minut 4:00-22:50 terravision.eu
Aircoach 700 7 eur
9 EUR w obie strony
35 minut 30 minut 2:20-1:20 aircoach.ie

Autobusy 16 i 41 do Dublina

Autobusy linii 16 i 41 to najtańszy środek transportu do centrum miasta.

Bilety kosztują 2,60 eur, jeśli korzystasz z LEAP Card płacisz tylko 2 eur. Pojedyncze bilety można kupić w Wrights Food Fayre w drodze do przystanków z terminalu, w automacie biletowym na przystanku (można płacić kartą) lub u kierowcy (można płacić tylko gotówką).

Linia 16 kursuje od około 7:00 do 12:30, natomiast linia 41 przez całą dobę.

Przystanek linii 16 i 41 znajduje się po przejściu przez przejście pod garażem i znajduje się około 200 metrów od obu terminali. Aktualne ceny i rozkłady jazdy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: dublinbus.ie.

Leap Card

Jeśli zamierzasz częściej podróżować po Dublinie, zdecydowanie warto kupić kartę Leap Card. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie leapcard.ie.

Gdzie kupić kartę Leap Card na lotnisku?

 • Wright Food Fayre w pasażu przez parking (otwarty 24/7)
 • Supermarket Spar w hali przylotów Terminalu 2 (czynny w godzinach 6:00-22:00)

Wpłać depozyt w wysokości 5 EUR, który zostanie zwrócony po oddaniu karty. Należy doładować kartę Leap Card kwotą co najmniej 5 eur (w dowolnym punkcie sprzedaży lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej albo na stacjach lub przystankach tramwajowych za pomocą automatu). Opłata jest następnie pobierana po przyłożeniu karty do czytnika w autobusie lub innym środku transportu. W przypadku podróży autobusem wystarczy przyłożyć kartę podczas wsiadania. Nie trzeba "pikać" przy wysiadaniu.

Na przykład opłata za przejazd do centrum Dublina autobusami linii 16 i 41 z kartą Leap Card wynosi 2 EUR.

Wygodniejszą alternatywą dla klasycznej karty Leap Card jest karta Leap Visitor Card. Z karty można korzystać w następujących wartościach:

 • 24 godziny za 8 eur
 • 72 godziny za 16 eur
 • 168 godzin za 32 eur

Autobusy Dublin Express

Dublin Express to najszybszy środek transportu do centrum miasta. Autobusy kursują od 4:45 do 23:30 co 30 minut. Podróż do centrum miasta zajmuje mniej niż pół godziny.

Bilet można kupić online na stronie Terravision.eu. Bilet w jedną stronę kosztuje 8 euro, a bilet powrotny jest znacznie tańszy i kosztuje 10 euro. Jeśli przegapisz połączenie, możesz skorzystać z dowolnego innego.

Autobusy kursują na dwóch trasach 782 i 784 do centrum Dublina. Przy zakupie online na stronie terravision. eu nie wpisuje się konkretnego przystanku, tylko "Dublin City Centre", można skorzystać z dowolnego połączenia z dowolnego przystanku.

Lokalizacja wszystkich przystanków jest pokazana na stronie Dublinexpress. Trasę autobusu można również znaleźć na poniższej mapie.

 • Czas podróży: 25-30 minut
 • Częstotliwość: 15-20 minut dla 782 i 30 minut dla 784
 • Opłaty: 8 eur w jedną stronę / 10 eur w obie strony
 • Rezerwacja online: terravision.eu

Autobusy Aircoach

Autobusy ekspresowe Aircoach kursują do centrum Dublina na linii 700. Czas podróży do centrum przy O'Connel Bridge wynosi około 30-35 minut, a autobusy kursują w 30-minutowych odstępach od około 2:00 do 1:25.

Bilet w jedną stronę kosztuje 7 EUR, a bilet powrotny 9 EUR.

Oficjalne informacje i sprzedaż biletów online: aircoach.ie

.

Taksówka do centrum Dublina

Na lotnisku zawsze będzie mnóstwo taksówek o każdej porze dnia i nocy. Można również skorzystać z usług Uber lub Bolt, ale mogą one być droższe niż taksówki, szczególnie w godzinach szczytu (wczesnym rankiem w kierunku lotniska i późnym wieczorem w kierunku centrum miasta).

Opłaty są obliczane na podstawie odległości, ale także w zależności od stania w korkach lub na światłach, więc nie jest możliwe określenie dokładnej kwoty z góry.

Ogólnie rzecz biorąc, przejazd w ciągu dnia do centrum Dublina (O'Connel Street) kosztuje około 33 euro. W nocy, w niedziele i święta około 45 eur.

Autobusy do innych irlandzkich miast

Bezpośrednio z lotniska kursują autobusy wielu firm dosłownie po całej Irlandii bez przesiadek.

Jednolite rozkłady jazdy można znaleźć w wyszukiwarce: transportforireland.ie. Bilety trzeba jednak kupować online na stronach poszczególnych przewoźników: Bus Éireann, Go Bus, Aircoach, Dublin Coach, CityLink, John McGinley.

 • Belfast: od 14 eur, czas podróży 2 godziny, skorzystaj z Aircoach, Translink
 • Cork: od 20 EUR, czas podróży 3,5 godziny, skorzystaj z Aircoach, Go Bus
 • Limerick: od 25 EUR, czas podróży 2,5 godziny, skorzystaj z CityLink
 • Galway: od 21 EUR, czas podróży 2,5 godziny, korzystanie z CityLink, Aircoach
 • Derry/Londonderry: od 25 EUR, czas podróży 3,5 godziny, korzystanie z Aircoach, Translink
 • Sligo: od 25 EUR, czas podróży 3 godziny, skorzystaj z Bus Éireann

I dziesiątki innych mniejszych miast na całej wyspie, zobacz listę wszystkich tras na stronie internetowej lotniska.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.