Dojazd z lotniska Toronto Pearson

Toronto

Lotnisko Pearson jest połączone z siecią kolejową i obsługiwane przez wiele linii autobusowych obsługujących okoliczne obszary mieszkalne. Oczywiście znajduje się tam również ogromny budynek wypożyczalni samochodów, w którym mieszczą się dziesiątki firm wynajmujących samochody.

Tanie hotele w Toronto

Wynajem samochodu

Zdecydowałeś się podróżować po Kanadzie samochodem? Wynajmij samochód bezpośrednio na lotnisku i podróżuj na własną rękę, nie martwiąc się o rozkłady jazdy i niezbyt duży ruch międzymiastowy.

Istnieje szeroki wybór firm wynajmujących samochody w Toronto, które można porównać jednym kliknięciem zgodnie z własnymi preferencjami, na przykład za pośrednictwem strony internetowej booking.com.

Ceny są rozsądne, a tygodniowy wynajem kosztuje około 345 CAD.

Pociąg UP Express

Pociąg "UP Express" to najszybszy środek transportu do centrum Toronto. Pociąg kursuje z 2 przystankami, dojeżdżając do głównej stacji Union Station w centrum miasta. Stacja na lotnisku znajduje się na 2. piętrze Terminalu 1.

Jeśli przylatujesz do Terminalu 3, musisz najpierw wsiąść do bezpłatnego automatycznego pociągu Terminal Link, który zabierze Cię bezpośrednio do stacji UP Express w ciągu 2 minut.

Wystarczy podążać za wyraźnymi znakami "Train to City".

Bilety kolejowe

Bilety na pociąg można kupić w automatach biletowych w halach przylotów obu terminali (po opuszczeniu strefy tranzytowej) lub bezpośrednio na peronie stacji. W przypadku podróży z centrum miasta bilety można również kupić w biletomacie przed wejściem na peron. Można płacić kartą lub gotówką. Bilet można również kupić online na stronie upexpress.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Bilet standardowy kosztuje 12,35 cad i jest ważny tylko na jeden przejazd UP Express, a nie na inne środki transportu w Toronto. Pociągi kursują co kwadrans od 5:30 rano do około północy. Podróż do centrum trwa 25 minut. Dzieci poniżej 12 roku życia jeżdżą za darmo, a seniorzy powyżej 65 roku życia za 6,20 cad.

WSKAZÓWKA : Jeśli wracasz również na lotnisko z UP Express, warto kupić kartę PRESTO Card w automacie za 6 cad (kwota za kartę, której nie można użyć do opłat za przejazd), którą można bezpośrednio doładować dowolną kwotą. Karta PRESTO może być używana we wszystkich środkach transportu w Toronto i okolicach. Pojedynczy przejazd pociągiem na karcie PRESTO kosztuje 9,25 cad, więc karta zwróci się podczas podróży powrotnej.

 • Czas przejazdu do Union Station: 25 minut
 • Częstotliwość: co 15 minut
 • Taryfy: 12,35 cad / 9,25 cad z kartą PRESTO Card
 • Ostatni pociąg z lotniska: 23:27 każdego dnia
 • Pierwszy pociąg z Union Station: 4:55 w dni powszednie, 6:00 w weekendy i święta
 • Oficjalna strona internetowa: upexpress.com

.

Autobus do centrum

Tańszą, ale znacznie dłuższą alternatywą są linie autobusowe. Wszystkie usługi zawsze zatrzymują się na obu terminalach i tylko na poziomie gruntu w pobliżu pięter przylotów. Znaki przystanków są bardzo wyraźne, a bilety wszystkich firm autobusowych można kupić z wyprzedzeniem w automatach w halach przylotów zarówno terminalu 1, jak i 3 (w strefie publicznej).

Całkowity czas podróży do centrum miasta, łącznie z przesiadką do metra, wyniesie 60-90 minut w zależności od wybranej trasy.

Jeśli podróżujesz bezpośrednio do Toronto, skorzystaj z czerwonych i białych autobusów TTC linii 52 lub 900.

Bilet transferowy do centrum będzie kosztował 3,35 cad. Możesz również korzystać z karty PRESTO Card w autobusach, ale w tym przypadku nie jest to opłacalne, ponieważ zniżka w stosunku do papierowego biletu PRESTO Ticket wynosi tylko 5 centów. Wartość zakupu karty PRESTO wynosi 6 CAD.

Rozkłady jazdy i informacje o transporcie publicznym można znaleźć na stronie internetowej TTC: www.ttc.ca.

 • Linia 900 Airport Express kursuje do stacji końcowej Green Line 2 Kipling, skąd można dojechać metrem do centrum miasta. Jeśli jednak wybierasz się bezpośrednio do Downtown, będziesz musiał przesiąść się do metra Yellow Line 1 na stacji Spadina.
  • Cena biletu PRESTO: 3,35 cad (ważny przez 120 minut na dowolną liczbę przesiadek - podczas przesiadki należy zawsze przyłożyć bilet do czytnika/talerza obrotowego w metrze).
  • Cena biletu jednodniowego PRESTO: 13,50 CAD (ważny przez cały dzień kalendarzowy we wszystkich pojazdach TTC)
  • Częstotliwość: 9-10 minut w ciągu dnia, 20 minut rano i w nocy
  • Czas podróży autobusem do Kipling / całkowity czas podróży do centrum: 17 minut / 50 minut
  • Ostatni autobus z lotniska - 1:59, jednak ostatnie metro z Kipling do centrum kursuje o 1:31, więc ostatni autobus z lotniska, aby można było złapać metro, kursuje o 1:05.
  • Pierwszy autobus na lotnisko - 5:32 w dni powszednie, 7:40 w niedziele (pierwsze metro ze stacji Spadina odjeżdża dopiero o 5:58, 8:12 w niedziele)
 • Linia 52/952 biegnie wzdłuż Long Lawrence Street do północnego krańca Toronto, gdzie łączy się z żółtą linią metra 1 w kierunku centrum na stacji Lawrence West. Podróż jest jednak długa i zajmuje prawie godzinę z lotniska do stacji Lawrence West + kolejne 25 minut metrem do centrum. Linia 952 jest linią ekspresową, ale dojazd do stacji Lawrence West zajmuje około 40 minut.

  Podróżując w kierunku lotniska, można skorzystać tylko z opcji 52A lub 952, pozostałe nie jeżdżą na lotnisko.
  • Cena biletu: taka sama jak w przypadku linii 900
  • Częstotliwość: 7-10 minut w godzinach szczytu, 15-20 minut poza szczytem
  • Ostatni autobus z lotniska - 1:55
  • Pierwszy autobus na lotnisko ze stacji Lawrence West - 5:05 w dni powszednie i soboty, 4:36 w niedziele

Taksówki

Oficjalne taksówki i usługi współdzielone, takie jak Uber i Bolt, są dostępne przed oboma terminalami o każdej porze dnia i nocy.

Opłaty za przejazd do centrum Toronto (Union Station) wynoszą około 61 CAD.

Transport nocny

W nocy należy korzystać wyłącznie z autobusu linii 300, aby dostać się do północnej części centrum Toronto (Spadina Ave). Kursuje on od około 2:15 do 5:00 w odstępach około 20 minut. Następnie w niedziele kursuje do 7:45, z 9-10 minutową przerwą między 5:00 a 7:40.

Ceny biletów są takie same jak w przypadku linii dziennych, a podróż do centrum zajmuje około 40 minut.

Lokalne autobusy

Usługi autobusowe do pobliskich miejsc docelowych są dostępne tylko dla mieszkańców lub gości lokalnych hoteli, ale wszystkie z nich zapewniają własny bezpłatny transfer hotelowy / lotniskowy.

Szczegółową listę wszystkich tras i firm można znaleźć na stronie internetowej lotniska: torontopearson.com

Mapa linii transportu publicznego

Zobacz mapę wszystkich linii autobusowych i kolejowych obsługujących lotnisko Toronto Pearson YYZ.

.

Autobusy dalekobieżne (wodospad Niagara itp.)

Autobusy dalekobieżne do wielu kanadyjskich i amerykańskich miejsc docelowych również zatrzymują się bezpośrednio przy terminalu. Połączenia są zazwyczaj droższe niż z centrum Toronto.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.