Austrian Airlines opóźnione i odwołane loty

Austrian Airlines

Twój lot Austrian Airlines został odwołany lub opóźniony o 2 godziny lub więcej? W takim przypadku masz prawo do odszkodowania w wysokości do 600 euro na osobę.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie bezpośrednio od linii lotniczej lub w prosty i bezpłatny sposób od wyspecjalizowanych agencji.

Złóż wniosek o odszkodowanie

Odszkodowanie na mocy rozporządzenia WE 261 ma zastosowanie do wszystkich lotów obsługiwanych przez Austrian Airlines.

Opóźniony lot Austrian Airlines

Jeśli opóźnienie przy bramce odlotu wynosi 2 godziny lub więcej, Austrian Airlines musi zapewnić pasażerowi bezpłatny poczęstunek proporcjonalny do długości opóźnienia.

Jeśli opóźnienie na lotnisku przylotu wynosi 3 godziny lub więcej, pasażer ma również prawo do rekompensaty finansowej w wysokości od 250 do 600 euro w zależności od odległości między dwoma lotniskami.

Odszkodowanie finansowe przysługuje tylko wtedy, gdy Austrian Airlines ponosi winę za opóźnienie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule Odszkodowanie za opóźniony lot.

Odległość Opóźnienie Odszkodowanie
do 1 500 km 3h+ 250 EUR - złóż wniosek online
1 500 do 3 500 km 3h+ 400 eur - złóż wniosek online
powyżej 3 500 km 3h+ 300 EUR - złóż wniosek online
powyżej 3 500 km 4h+ 600 eur - złóż wniosek online

Odwołany lot z Austrian Airlines

Jeśli Austrian Airlines odwoła Twój lot na więcej niż 14 dni przed odlotem, masz prawo do bezpłatnej zmiany daty lub zwrotu pierwotnej ceny biletu.

Jeśli jednak lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni przed odlotem, automatycznie przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości do 600 euro.

Ponownie, odszkodowanie będzie należne tylko wtedy, gdy linia lotnicza odwoła lot, a nie z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

Gdzie ubiegać się o odszkodowanie

Austrian Airlines posiada specjalną stronę kontaktową do ubiegania się o zwrot kosztów i odszkodowanie pod adresem austrian.com/at/en/contact-form-refund.

Firma znana jest z uczciwego podejścia do klientów i bezproblemowych wypłat odszkodowań. Jeśli nadal uważasz, że masz prawo do odszkodowania, a linia lotnicza odrzuciła Twoje roszczenie, skontaktuj się ze specjalistyczną agencją windykacyjną.

Uzyskaj do 600 euro

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.