Austrian Airlines odprawa

Austrian Airlines

Austrian Airlines to klasyczny przewoźnik sieciowy, który oferuje bezpłatną odprawę na lotnisku.

Odprawa na lotnisku

Odprawa na lotnisku jest bezpłatna na wszystkich lotniskach, do których lata Austrian Airlines. Godziny otwarcia i zamknięcia stanowisk różnią się znacznie w zależności od miejsca docelowego. W Europie stanowiska są otwierane na 2 godziny i zamykane na 45 minut przed odlotem.

Na lotnisku w Wiedniu stanowiska Austrian Airlines są otwarte 24 godziny na dobę dla wszystkich lotów.

Nie masz jeszcze hotelu? Uzyskaj zniżki na Booking.com

Stanowiska samodzielnej odprawy

Na wybranych lotniskach dostępne są również stanowiska samodzielnej odprawy, zarówno w przypadku kart pokładowych, jak i bagażu.

Odprawa online

Odprawa internetowa jest możliwa już na 47 godzin przed odlotem. W przypadku wylotów z USA odprawy online można dokonać na 24 godziny przed odlotem.

Wydrukuj kartę pokładową i przejdź przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. Jeśli masz bagaż, nadajesz go w punkcie odbioru bagażu.

Najszybszą opcją jest skorzystanie z odprawy mobilnej poprzez pobranie aplikacji Austrian. Nie trzeba drukować karty pokładowej, wystarczy zeskanować kod QR na lotnisku.

Wybór miejsca

Przy zakupie podstawowej taryfy Economy Light pobierana jest opłata za wybór konkretnego miejsca w samolocie.

Ceny są dość wysokie i zaczynają się od 14 euro za loty europejskie i 25 euro za loty długodystansowe. Jeśli nie wybierzesz miejsca, zostanie ono przydzielone losowo i bezpłatnie.

Druga najtańsza taryfa, Economy Classic, obejmuje już bezpłatny wybór konkretnego miejsca i w wielu przypadkach może być wygodniejsza, jeśli chcesz wybrać własne miejsce. Ponadto cena obejmuje bagaż rejestrowany.

Jeśli podróżujesz z więcej niż jedną osobą, system nie dobierze ci celowo miejsca.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.