Austrian Airlines bagaż

Austrian Airlines

Podróżując liniami Austrian Airlines, masz prawo do bezpłatnego przewozu co najmniej 1 sztuki małego bagażu podręcznego.

Bagaż podręczny

Wszystkie taryfy ekonomiczne obejmują jeden standardowy bagaż podręczny i jedną sztukę bagażu osobistego bezpłatnie.

  • 55 x 40 x 23 cm do 8 kg
  • 40 x 30 x 10 cm do 2 kg

Pasażerowie klasy biznes mogą przewieźć 2 większe sztuki bagażu podręcznego i 1 małą sztukę bagażu o poprzednich wymiarach.

Jeśli pasażer wniesie do kabiny więcej niż jedną sztukę bagażu, zostanie obciążony opłatą za odprawę w wysokości 75 EUR.

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany nie jest wliczony w najniższą cenę biletu na loty europejskie w klasie ekonomicznej lekkiej. Możesz dokupić bagaż online za opłatą w wysokości 30 euro za podróż w Europie lub od 60 euro w górę w przypadku lotów długodystansowych.

Jeśli chcesz podróżować z bagażem rejestrowanym, zawsze bardziej opłaca się kupić droższą taryfę "Economy Classic" lub wyższą, w której bagaż rejestrowany jest zawsze wliczony w cenę.

Nie masz jeszcze hotelu? Uzyskaj zniżki na Booking.com

Pasażerom klasy biznes zawsze przysługują 2 sztuki bagażu rejestrowanego.

Waga Wymiary
Ekonomiczna 1x23 kg 158 cm (suma wszystkich 3 wymiarów)
Biznes 2x32 kg 158 cm (suma wszystkich 3 wymiarów)

W przypadku bagażu rejestrowanego waga jest najważniejsza, a wymiary są mierzone tylko w wyjątkowych przypadkach, gdy bagaż jest zbyt duży na pierwszy rzut oka.

W przypadku zakupu biletów bezpośrednio na stronie austrian.com, opcje dotyczące bagażu i taryfy zostaną wyświetlone podczas procesu wyboru biletu.

Bagaż dla dzieci i wózki dziecięce

Austrian Airlines przewozi wózki dla małych dzieci bezpłatnie.

Można bezpłatnie nadać składany wózek, fotelik samochodowy lub łóżeczko turystyczne.

Pozostały bagaż podlega takim samym warunkom jak w przypadku osób dorosłych, tj. od taryfy Economy Classic bagaż do 23 kg jest odprawiany bezpłatnie.

Sprzęt sportowy

Jeśli sprzęt sportowy nie przekracza limitu wagowego 23 kg, jest on traktowany jako normalny bagaż rejestrowany i może zostać nadany w ramach taryfy pasażera.

Nie ma jednak możliwości bezpłatnego nadania zwykłego bagażu oprócz sprzętu sportowego w klasie ekonomicznej. Trzeba będzie za niego zapłacić.

Ceny odprawy są takie same dla następujących rodzajów sprzętu sportowego: narty, snowboard, sprzęt do nurkowania, sprzęt golfowy, wędki, rowery i sprzęt rowerowy oraz sprzęt hokejowy.

  • Europa - 80 EUR
  • Bliski Wschód, Afryka Północna, Azja Środkowa - 100 EUR
  • Ameryka Północna, Daleki Wschód - 250 eur
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.