Dojazd z lotniska Pafos

PFO

Lotnisko w Pafos jest idealną bazą wypadową do wycieczek po Cyprze, ale jest również dostępne za pośrednictwem transportu publicznego i autobusów dalekobieżnych.

Wypożyczalnia samochodów

Duża liczba wypożyczalni samochodów, w tym znanych międzynarodowych firm, znajduje się bezpośrednio na lotnisku w hali przylotów. Ceny są tu niemal identyczne jak na lotnisku w Larnace i różnią się w zależności od sezonu i terminu rezerwacji. Podczas gdy latem można zapłacić od 202 euro za tygodniowy wynajem samochodu w Pafos, ceny spadają do kwot od 62 euro za tydzień w okresie zimowym.

Możesz łatwo porównać wszystkie firmy wynajmujące samochody jednym kliknięciem za pomocą porównywarki.

Porównaj ceny i zarezerwuj samochód

Autobusy do Pafos

Przystanek autobusowy dla autobusów do Pafos i innych miast znajduje się przed terminalem, około 50 metrów od wyjścia po prawej stronie. Szczegółowe informacje na temat transportu publicznego w Pafos można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: pafosbuses.com.

Z lotniska do centrum miasta kursują 2 lokalne linie autobusowe. Bilet można kupić u kierowcy, w punkcie informacyjnym lub na dworcu autobusowym, wybierając spośród następujących rodzajów biletów:

  • 2 eur - 1 przejazd w dowolnym miejscu w transporcie publicznym Pafos (bilet niezbywalny)
  • 3 eur - bilet nocny między 21:00 a 04:00, ważny na 1 przejazd (nieprzekazywalny)
  • 6,50 eur - bilet dzienny na linie w ramach transportu publicznego w Pafos, ważny tylko w dniu kalendarzowym, nie przez 24 godziny
  • 15 eur - bilet dzienny na wszystkie autobusy na Cyprze, w tym dalekobieżne autobusy międzymiastowe, ważny tylko w danym dniu kalendarzowym, nie przez 24 godziny.

Do Pafos można dojechać następującymi liniami, podróż do centrum zajmuje około 25 minut.

  • 612 (rozkład/mapa: pafosbuses.com/612) - jedzie do stacji "Grobowiec Królów" na północy miasta przez główny obszar plaży na południe. Autobus zatrzymuje się w wielu miejscach wzdłuż plaży i kursuje raz na godzinę.
  • 613 (rozkład jazdy/mapa: pafosbuses.com/613) - kursuje do głównego dworca autobusowego w Karavella w historycznej części Pafos, gdzie można połączyć się z większością innych usług lokalnych i dalekobieżnych. Linia kursuje 6 razy dziennie.

Wyszukiwanie hoteli w Pafos

Niestety, żadna z linii autobusowych nie obsługuje pierwszych porannych odjazdów, więc musisz skorzystać z taksówki lub zwrócić wypożyczony samochód na lotnisku rano przed lotem. Większość wypożyczalni samochodów zezwala na zwroty poza godzinami otwarcia.

Autobus do Latsi

Z lotniska kursuje bezpośredni transport publiczny, linia 649 (rozkład jazdy/mapa: pafosbuses.com/649) do miasta Polis Chrysochous w pobliżu plaży Latsi i Parku Narodowego Akamas. Linia ta kursuje 4 razy dziennie i obowiązują na nią te same bilety, co na powyższe autobusy do Pafos.

Autobusy do innych miast

Z terminalu lotniska w Pafos odjeżdżają również bezpośrednie autobusy do innych cypryjskich miast:

Dowiedz się więcej praktycznych wskazówek nie tylko na temat transportu na Cyprze.

Taksówka

Opłaty za taksówkę na lotnisko są regulowane i ustalane są dokładne kwoty. Do centrum Pafos zapłacisz 20 eur, a do kurortu Coral Bay 35 eur.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.