Dojazd z lotniska Antigua

Antigua i Barbuda

Nie ma transportu publicznego bezpośrednio na lotnisko, a większość pasażerów podróżuje albo zorganizowanym transferem hotelowym, taksówką lub wynajętym samochodem.

Wypożyczalnia samochodów

Na lotnisku znajduje się kilka znanych wypożyczalni samochodów (Avis, Hertz, Thrifty itp.), Wszystkie znajdują się w niskim budynku przed starym terminalem. Większość pasażerów przybywa do nowego terminalu, z którego nie ma oznakowania prowadzącego do wypożyczalni samochodów. Wyjdź z hali lotniska i skręć w lewo. Wystarczy skręcić za róg, przejść 100 metrów do starego terminalu i zobaczysz agencje wynajmu.

Ceny za wynajem mniejszego samochodu na tydzień w sezonie (od grudnia do kwietnia) sięgają około 400 USD. Poza sezonem można również wypożyczyć samochód na tydzień za 350 usd.

Zdecydowanie zalecamy rezerwację samochodu z dużym wyprzedzeniem. Pojemność lokalnych wypożyczalni jest niewielka i zdarza się, że samochody są wyprzedane nawet na 3 miesiące przed planowaną podróżą.

Na Antigui i Barbudzie należy jeździć po lewej stronie.

Szczegółowe informacje na temat poruszania się po wyspie można znaleźć w przewodniku po Antigui i Barbudzie.

Taksówki

Oficjalny postój taksówek znajduje się przed halą przylotów nowego terminalu i jest oznaczony żółtym znakiem "Taxi Dispatcher". Ceny za przejazd z lotniska są stałe, a płatności można zazwyczaj dokonywać wyłącznie gotówką, ale również w dolarach amerykańskich.

  • St. John's - 12 usd
  • Jolly Harbour - 25 usd
  • Dickenson Bay - 17 usd
  • English Harbour, Falmouth, Old Road, Urlings, Half Moon Bay - 32 usd
  • Long Bay - 29 usd

.

Autobus

Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się na Main Street, około 350 metrów od terminalu, w pobliżu stacji benzynowej (patrz google.com/maps). Linia 42 biegnie wzdłuż tej ulicy, kończąc na East Bus Station w St. John's. Autobus nie dojeżdża bezpośrednio do terminalu i nie jest wygodną formą transportu dla podróżnych z dużym bagażem.

Ponadto autobusy nie są prawdziwymi autobusami, tylko minivanami lub małymi vanami z bardzo ciasną przestrzenią.

Bilet kosztuje 2,25 xcd i jest płatny gotówką kierowcy przy wyjściu, jeśli podróżujesz w kierunku lotniska. W przeciwnym kierunku płaci się przy wsiadaniu.

Autobusy na wyspie nie mają regularnego rozkładu jazdy i wyjeżdżają, gdy się zapełnią. Linia 42 kursuje około 1-2 razy na godzinę. W godzinach porannych i popołudniowych może kursować do 3 razy na godzinę.

Więcej informacji na temat podróżowania po wyspie można znaleźć w naszym przewodniku po Antigui i Barbudzie.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.