Przesiadka na lotnisku Antigua

Antigua i Barbuda

Lotnisko posiada 2 terminale. Większy, nowoczesny terminal po lewej stronie lotniska obsługuje większość lotów międzynarodowych. Budynek jest duży, przestronny i bardzo przejrzysty.

Przyloty znajdują się po prawej stronie terminala, stanowiska odprawy po lewej, a ochrona na pierwszym piętrze.

Mały stary terminal znajduje się pod wieżą kontrolną i obsługuje niektóre z mniejszych linii lotniczych latających na okoliczne wyspy.

Terminal nie jest oznaczony na bilecie i nie znajdziesz go również na tablicach odlotów. Jeśli ekran odlotów pokazuje stanowiska odprawy od 28 do 39, należy udać się do starego terminalu. Wszystkie pozostałe numery stanowisk można znaleźć w nowym terminalu.

.

Transfer między lotami

Lotnisko jest jednym ze stosunkowo ważnych węzłów przesiadkowych w regionie Karaibów.

Na Antigui często odbywają się przesiadki z południowych wysp karaibskich (Barbados, St. Lucia, Dominika) na wyspy północne (St. Martin, Tortola, Turks i Caicos).

Jeśli masz oba loty na tej samej rezerwacji (transfer jest gwarantowany przez linię lotniczą), nie opuścisz strefy tranzytowej, a Twój bagaż zostanie automatycznie przeniesiony. Podczas transferu nie przechodzi się przez kontrolę paszportową, a jedynie przez kontrolę bezpieczeństwa.

W przypadku przesiadki na loty obsługiwane ze starego terminalu (typowe miejsca docelowe to Montserrat, Barbuda lub Anguilla) należy zawsze przejść przez kontrolę imigracyjną, odebrać bagaż i przejść do starego terminalu.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.