Norwegian opóźnione i odwołane loty

Norweski

Twój lot liniami Norwegian Air Shuttle został odwołany lub opóźniony o 2 godziny lub więcej? W takim przypadku masz prawo do odszkodowania w wysokości do 600 euro na osobę.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie bezpośrednio od linii lotniczej lub w prosty i bezpłatny sposób od wyspecjalizowanych agencji.

Złóż wniosek o odszkodowanie

Odszkodowanie na mocy rozporządzenia WE nr 261 dotyczy wszystkich lotów obsługiwanych przez Norwegian. Chociaż Norwegian jest norweską linią lotniczą, nie jest członkiem UE, ale przystąpił do tego rozporządzenia i obowiązują te same zasady, co w krajach UE.

Opóźniony lot liniami Norwegian

Jeśli opóźnienie lotu na lotnisku wylotu wynosi 2 godziny lub więcej, Norwegian musi zapewnić bezpłatny poczęstunek proporcjonalny do długości opóźnienia.

Jeśli opóźnienie na lotnisku przylotu wynosi 3 godziny lub więcej, pasażer ma również prawo do rekompensaty finansowej w wysokości od 250 eur do 600 eur w zależności od odległości między dwoma lotniskami.

Odszkodowanie finansowe przysługuje tylko wtedy, gdy winę za opóźnienie ponosi Wizz Air. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Odszkodowanie za opóźniony lot.

Odległość Opóźnienie Odszkodowanie
do 1 500 km 3h+ 250 EUR
1 500 do 3 500 km 3h+ 400 eur
powyżej 3 500 km 3h+ 300 EUR
ponad 3 500 km 4h+ 600 eur

Odwołany lot z Norwegian

Jeśli Norwegian odwoła Twój lot na więcej niż 14 dni przed odlotem, masz prawo do bezpłatnej zmiany daty lub zwrotu pierwotnej ceny biletu.

Jeśli jednak lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni przed odlotem, automatycznie przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości do 600 euro.

Ponownie, odszkodowanie będzie należne tylko wtedy, gdy linia lotnicza odwoła lot, a nie z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule Odszkodowanie za odwołany lot.

Gdzie ubiegać się o odszkodowanie

Ryanair posiada dedykowany formularz kontaktowy w sprawie odszkodowania pod adresem www.norwegian.com/uk/travel-info/delayed-and-cancelled-flights.

Jednak linie lotnicze często próbują uniknąć odszkodowania i przeciągają całe roszczenie, ignorując i kłamiąc, więc skontaktuj się bezpośrednio z agencją.

Uzyskaj do 600 euro

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.