Norwegian bagaż

Norweski

Norwegian Air Shuttle ma dość restrykcyjną politykę bagażową i za darmo można zabrać na pokład tylko bardzo mały plecak.

Bagaż podręczny

Jak duży bagaż podręczny można zabrać za darmo w najniższej taryfie LowFare?

  • 38 x 30 x 20 cm - wymiary bezpłatnego bagażu podręcznego dla wszystkich

Większy bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm można dokupić w cenie od 10 eur do 20 eur w zależności od długości trasy. Całkowita waga nie może przekraczać 10 kg. Dodając większy bagaż podręczny, otrzymujesz również pierwszeństwo wejścia na pokład.

Dwa bagaże podręczne o wymiarach 55 x 40 x 23 cm i 38 x 30 x 30 cm są automatycznie wliczone w cenę w przypadku zakupu droższych taryf LowFare+ lub Flex.

Jeśli potrzebujesz tylko drugiego dodatkowego bagażu podręcznego do biletu i nie musisz podróżować z dużym bagażem rejestrowanym, zawsze lepiej jest kupić najniższą taryfę LowFare, a następnie dodać drugi bagaż podręczny w drugim kroku procesu rezerwacji. Będzie to tańsze niż zakup taryfy LowFare +

W przypadku wszystkich taryf dodatkowa mała plastikowa torba ze sklepów na lotnisku jest dozwolona bezpłatnie.

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany jest wliczony tylko w cenę wyższych taryf LowFare + i Flex i musi ważyć do 23 kg. W przypadku konieczności dokupienia bagażu rejestrowanego do najniższej taryfy, pasażer zapłaci od 10 do 50 EUR w zależności od długości lotu.

Dodanie bagażu rejestrowanego do taryfy LowFare kosztuje od 20 eur do 40 eur w zależności od konkretnej trasy.

Jeśli potrzebujesz tylko bagażu rejestrowanego i tylko jednego małego bagażu podręcznego, kup najniższą taryfę LowFare i dodaj do niej bagaż rejestrowany w drugim kroku.

Jeśli jednak chcesz podróżować z bagażem rejestrowanym i 2 sztukami bagażu podręcznego oraz ewentualnie zarezerwować konkretne miejsce przy oknie, zawsze taniej będzie od razu kupić taryfę LowFare+.

Bagaż dla dzieci

Polityka bagażowa Norwegian dotycząca dzieci jest dość rygorystyczna. Dzieciom poniżej 2 roku życia, które siedzą na kolanach, nie wolno przewozić własnego bagażu. Jednak mała torba z jedzeniem dla niemowląt jest tolerowana bezpłatnie (rozmiar nie jest określony, ale torba nie powinna być większa niż przeciętna mała damska torebka).

W przypadku dzieci w wieku 2 lat i starszych obowiązują normalne warunki zakupionej taryfy.

Wózek dziecięcyi fotelik podwyższający mogą być zawsze przewożone bezpłatnie jako bagaż rejestrowany dla wszystkich dzieci w wieku do 11 lat.

Wózek dziecięcy można przewieźć przez kontrolę bezpieczeństwa do samolotu, gdzie obsługa umieści go w luku bagażowym samolotu. Zostanie on ponownie wydany po opuszczeniu samolotu, a nie przy taśmie bagażowej.

Inny bagaż

Linie lotnicze przewożą koty i psy za opłatą w wysokości od 38 do 65 euro i tylko podczas lotów w strefie Schengen.

Sprzęt sportowy (narty, rowery, kije golfowe) można przewieźć za opłatą około 35 €, zawsze taniej jest zarezerwować online.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.