Czech Airlines bagaż

CSA ATR-72 z okazji 95. rocznicy powstania

Każdy pasażer podróżujący liniami Czech Airlines ma prawo do jednego bagażu podręcznego standardowego rozmiaru. Są one bezpłatne tylko w taryfach Plus i wyższych.

Poniższa tabela zawiera przegląd zasad dotyczących bagażu. Szczegółowy opis limitów bagażowych znajduje się poniżej.

Lite Plus Flex Business Lite Biznes
torba osobista (40x30x15 cm) x 1 szt. 1 szt. 1 szt. 1 sztuka
bagaż podręczny (55x45x25 cm) 1 szt. 1 szt. 1 sztuka 2 sztuki 2 sztuki
Bagaż rejestrowany x 23 kg 23 kg 2x 32 kg 2x 32 kg

Bagaż podręczny

Niezależnie od wykupionej taryfy pasażerowi przysługuje bezpłatnie 1 sztuka bagażu podręcznego o następujących wymiarach:

  • 55 x 45 x 25 cm i wadze 8 kg

Pasażerowie korzystający z taryfy Plus lub wyższej mogą również zabrać na pokład mniejszą torbę osobistą o wymiarach 40 x 30 x 15 cm i wadze 3 kg.

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg jest bezpłatny dla pasażerów korzystających z taryf Plus i Flex. Pasażerowie taryf Business Lite i Business mogą przewieźć dwie sztuki bagażu o wadze 32 kg każda.

W przypadku konieczności dokupienia bagażu, oprócz już bezpłatnego limitu bagażu lub w celu dodania bagażu do taryfy Lite, będzie to kosztować 750 czk lub 31 euro za lot. Bagaż można dokupić w systemie zarządzania rezerwacjami na stronie csa.com/my-bookings.

Wózki i bagaż dla dzieci

Zasady dotyczące bagażu dla dzieci w wieku powyżej 2 lat zależą od taryfy zakupionego biletu.

Dzieci poniżej 2. roku życia mają prawo do przewozu bagażu o wadze do 10 kg, jeśli osoba dorosła zakupiła bilet w taryfie Plus lub wyższej. Bagaż podręczny nie jest dozwolony dla dzieci poniżej 2 roku życia.

Wózki dla małych dzieci są przewożone bezpłatnie.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.