Wenecja
Lotnisko Wenecja Treviso A. Canova

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Wenecja Treviso Airport

Dojazd z lotniska Wenecja Treviso

David Eiselt zaktualizowany 28. 1. 2024

Lotnisko jest obsługiwane tylko przez bezpośrednie autobusy wahadłowe i jedną linię miejską do dworca kolejowego Treviso.

Zobacz hotele w Wenecji

Bezpośredni autobus Wenecja i Mestre

Bezpośrednie autobusy Terravision (Barzi Bus) lub ATVO to najszybszy środek transportu do Wenecji i Mestre. Podróż do Wenecji trwa 40-50 minut, a podróż do Mestre trwa 30-40 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Terravision (Barzi Bus)

Tańszy przejazd oferuje Terravision, który kosztuje 10 euro w jedną stronę lub 18 euro w obie strony. Cena jest taka sama zarówno do Wenecji, jak i do Mestre. W Wenecji zatrzymuje się na stacji Venezia Tronchetto (patrz mapa), skąd można dotrzeć do centralnego Piazzale Roma w 4 minuty za 1,50 eur pociągiem automatycznym lub w 10-15 minut pieszo.

  • Kup bilet - Terravision.eu
  • Rozkład jazdy jest zgodny z rozkładem lotów
  • Autobusy są obsługiwane przez Barzi Bus
  • Jeśli przegapisz swoje połączenie, możesz bezpłatnie skorzystać z następujących autobusów

ATVO

Autobusy ATVO są obsługiwane za 12 eur w jedną stronę lub za 22 eur w obie strony. Podobnie jak Terravision, ATVO również działa zgodnie z rozkładem jazdy. Przewagą nad Terravision jest przystanek w Wenecji bezpośrednio przy Piazzale Roma.

Latem uruchamiane są również sezonowe trasy do nadmorskich kurortów Jesolo, Cavallino, Eraclea, Bibione i Lignano. Informacje na temat podróży można znaleźć na stronie internetowej ATVO.

.

Autobus publiczny do Treviso + pociąg do Wenecji

Tańsza opcja prowadzi przez stację kolejową w Treviso. Podróż z lotniska do Wenecji zajmuje około 90 minut.

Z lotniska do stacji Treviso Centrale kursuje pięć linii autobusowych, które jadą około 10-15 minut.

Linie transportu publicznego

Bilet na linie wymienione poniżej kosztuje 1,80 eur i można go kupić w aplikacji mobilnej MoMUp (dostępnej w: Google Play / App Store) - wybierz "Servizio Urbano", a następnie "Urbano 100'".

Można również kupić oficjalny bilet na stoisku ATVO w hali przylotów, ale często powiedzą ci, że mają tylko 48-godzinny bilet za 5 euro.

Bilet zakupiony u kierowcy kosztuje 4 eur i można za niego zapłacić tylko gotówką.

  • Linia 6 (zobacz rozkład jazdy) - kursuje raz na 30 minut (raz na godzinę w niedziele) z przystanku 50 metrów na prawo od terminalu, w drodze ze stacji na lotnisko, należy wsiąść na przystanku F.S. De Gasperi (zobacz mapę).
  • linie 101, 102, 102 (patrz rozkład jazdy) - kursują łącznie około 2-3 razy na godzinę (1-2 razy na godzinę w niedziele) z przystanku 50 metrów na prawo od terminala. W kierunku lotniska linie zatrzymują się na dworcu autobusów międzymiastowych (patrz mapa)

Autobusy nie obsługują jednak pełnego rozkładu lotów i kursują tylko od ok. 6:00 do 21:00.

.

Treviso AirLink

Specjalny autobus lotniskowy kursuje bezpośrednio z terminalu. Na dworcu głównym w kierunku lotniska należy wsiąść na przystanku tuż przed wyjściem (patrz mapa).

Autobusy kursują od około 6:20 do 23:50, a szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: mobilitadimarca.it/en

Bilet w cenie 5 euro można kupić na stoisku Treviso AirLink w hali przylotów lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej MoMUp. Należy wybrać ostatnią opcję "Treviso Airlink 2 Days Card".

Bilet jest ważny przez 48 godzin na wszystkich trasach w Treviso.

Możesz również kupić bilet łączony na to połączenie z pociągiem za pośrednictwem strony trenitalia.com lub automatów na wszystkich stacjach. Cena jest taka sama, jak w przypadku zakupu dwóch oddzielnych biletów.

.

Pociąg Treviso - Mestre - Wenecja

Na stacji Treviso Centrale można kupić bilet na pociąg za 3 ,80 eur. Przed wejściem do pociągu należy go skasować w kasowniku wewnątrz budynku dworca w drodze na peron.

Ze stacji Treviso można również dojechać bezpośrednimi pociągami do innych włoskich miejscowości, takich jak Padwa (5,20 eur) lub Vicenza (5,90 eur). Dokładne godziny połączeń z Treviso do Mestre lub Wenecji (około 6 razy na godzinę) można znaleźć na stronie trenitalia.com.

Na lotnisko Marco Polo

Jeśli zamierzasz przemieszczać się między lotniskami Treviso i Marco Polo, najpierw udaj się do Wenecji (patrz sekcja transferu lotniskowego powyżej) i przesiądź się na autobus linii 5, 15 lub ATVO Airport Shuttle. Bilet z Mestre na lotnisko Marco Polo kosztuje 8 euro, więc w sumie zapłacisz 18 euro.

Nie ma bezpośredniego połączenia między lotniskami.

Autobus do Padwy

Przed lotniskiem zatrzymuje się również regionalny autobus linii 101, który oprócz centrum Treviso zabierze Cię do historycznego miasta Padwa.

Przystanek autobusowy znajduje się około 50 metrów od terminalu na głównej drodze w kierunku przeciwnym do przystanku autobusowego do Treviso (tj. patrząc w lewo od terminalu).

Linia 101 kursuje co 30 minut od około 5:20 do 20:20 od poniedziałku do soboty. W niedziele i święta kursuje mniej więcej raz na godzinę, a rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej: mobilitadimarca.it/en

Bilet kosztuje 6,40 euro i można go kupić u kierowcy gotówką lub w aplikacji mobilnej MoMUp (dostępnej w Google Play / App Store).

Mapa przystanków

Aby ułatwić orientację, zobacz lokalizację przystanków każdego przewoźnika na lotnisku i w centrach miast.

Przystanki autobusowe na lotnisku Treviso

.

Przystanki autobusowe w Wenecji i Mestre

Przystanki autobusowe w Treviso

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.