Dojazd z lotniska Tel Awiw

Jerozolima

Głównym środkiem transportu na lotnisko Ben Gurion jest nowoczesna kolej, uzupełniona kilkoma lokalnymi liniami autobusowymi.

WSKAZÓWKA: Żadna forma transportu publicznego (autobusy, pociągi) nie działa w Izraelu od piątku po południu (zwykle 2-3 godziny przed zachodem słońca) do soboty wieczorem (2-3 godziny po zachodzie słońca). W tym okresie można korzystać wyłącznie z taksówek, które kursują za dodatkową opłatą.

Wypożyczalnia samochodów

Na lotnisku znajduje się wiele wypożyczalni samochodów, w tym międzynarodowych marek, takich jak Avis, Enterprise i Alamo.

Samochód to najlepszy sposób na podróżowanie po naturalnym pięknie Izraela, takim jak Morze Martwe czy pustynia Negew. Najniższe ceny za tygodniowy wynajem zaczynają się od około 270 euro.

Transport do Tel Awiwu

Do oddalonego o ponad 22 km największego miasta Izraela można dojechać pociągiem, autobusem lub taksówką. Pociągi zatrzymują się tylko przed terminalem 3, autobusy dojeżdżają również do terminalu 1.

Wyszukaj najtańsze hotele w Tel Awiwie

Pociąg

Pociąg jest najbardziej przejrzystym środkiem transportu i oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Pociągi z lotniska do Tel Awiwu kursują 3-4 razy na godzinę.

Pociągi nie kursują między piątkowym popołudniem a sobotnim wieczorem (godziny różnią się w zależności od zachodu słońca).

Bilety można kupić w automacie biletowym przed wejściem na stację, znajdującym się bezpośrednio przed Terminalem 3.

Pociągi do Tel Awiwu odjeżdżają z peronu 2.

 • Czas podróży do Tel Awiwu: 16 minut
 • Częstotliwość: 6-24 minut
 • Cena: 9 ils za pojedynczy przejazd / 18 ils za cały dzień i za wszystkie autobusy w Tel Awiwie
 • Pierwsze połączenie z centrum (HaShalom) - 5:39 (w soboty do późnych godzin wieczornych)
 • Ostatnie połączenie z lotniska - 00:01 (pociąg nie kursuje w nocy z piątku na sobotę)
 • Oficjalna strona internetowa: www.rail.co.il

Szukaj lotniska pod nazwą "Ben Gurion Airport".

W Tel Awiwie znajdują się 4 stacje kolejowe:

 • HaHagana - w pobliżu głównego dworca autobusowego
 • HaShalom - w centrum miasta
 • Savidor Center - centrum miasta
 • Uniwersytet - Uniwersytet w Tel Awiwie

Taksówki

Taksówki kursują przez cały tydzień, w tym od piątku po południu do soboty wieczorem. Unikaj taksówkarzy stojących w hali przylotów i podążaj za oficjalnymi znakami.

Wyjdź przed terminal i idź około 150 metrów w lewo.

Cena przejazdu do centrum Tel Awiwu wynosi około 150 ils, a płatność zazwyczaj odbywa się wyłącznie gotówką. W szabat cena wynosi od 250 do 290 ils.

Aplikacje Uber, Bolt itp. nie działają w tym miejscu.

Autobus

Najtańszym środkiem transportu bezpośrednio do centrum i na wybrzeże Tel Awiwu jest autobus linii 449. W porównaniu do pociągu, autobus jedzie dłużej (około 40 minut), ale jedzie bezpośrednio do centrum.

Kursuje tylko raz na godzinę, a dokładne godziny, w tym możliwość zakupu biletów, można znaleźć na przykład za pośrednictwem aplikacji Hop on.

Bilet kosztuje 5,90 ils, a oprócz płatności przez aplikację można również skorzystać z karty transportowej Rav Kav, którą można kupić na lotnisku w hali przylotów.

Transport do Jerozolimy

Oddalona o ponad 53 km Jerozolima jest dostępna pociągiem, autobusem, współdzielonymi i regularnymi taksówkami. Wszystkie przystanki transportu publicznego w kierunku Jerozolimy znajdują się tylko przy Terminalu 3.

Wyszukaj najtańsze hotele w Jerozolimie

Pociąg

Pociąg jest najbardziej przejrzystym środkiem transportu i oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Pociągi z lotniska do Jerozolimy kursują dwa razy na godzinę, ale tylko raz w nocy.

Pociągi nie kursują między piątkowym popołudniem a sobotnim wieczorem (godziny różnią się w zależności od zachodu słońca).

Bilety można kupić w automacie biletowym przed wejściem na stację, znajdującym się bezpośrednio przed Terminalem 3.

Pociągi do Jerozolimy odjeżdżają z peronu 1.

 • Czas podróży do Jerozolimy: 26 minut
 • Częstotliwość: 30 minut
 • Cena: 18 ils za pojedynczy przejazd / 28 ils za cały dzień oraz za wszystkie autobusy i tramwaje w Jerozolimie
 • Godziny pracy - 24/7 (pociągi nie kursują od piątku do soboty po południu)
 • Oficjalna strona internetowa: www.rail.co.il

Wyszukaj lotnisko pod nazwą "Ben Gurion Airport".

Taksówki

Taksówki kursują przez cały tydzień, w tym od piątku po południu do soboty wieczorem. Należy unikać taksówkarzy stojących w hali przylotów i kierować się oficjalnymi znakami. Taksówkarze muszą zawsze używać taksometru.

Wyjdź przed terminal i idź około 150 metrów w lewo.

Cena przejazdu do centrum Jerozolimy wynosi około 220 ils, a płatność zazwyczaj odbywa się wyłącznie gotówką. W szabat cena wynosi od 420 do 430 ils. W nocy płaci się około 290 ils

Uber, Bolt itp. nie działają tutaj.

Sherut (współdzielona taksówka)

Współdzielone taksówki kursują 24/7 między lotniskiem a Jerozolimą, obsługiwane przez Nesher, znane również jako "sherut" w Izraelu.

Taksówki są przeznaczone dla około 10 osób i zazwyczaj odjeżdżają tylko wtedy, gdy są pełne. Na odjazd czeka się zwykle około 15-20 minut.

Wszystkie sheruty jadą na główny dworzec autobusowy i kolejowy w Jerozolimie, gdzie płaci się około 45 ils. Jeśli chcesz być zawieziony bezpośrednio do hotelu, cena w centrum Jerozolimy wyniesie około 75 ils z lotniska.

Można płacić tylko gotówką.

Autobus

Alternatywą dla pociągu była tańsza linia autobusowa numer 485 z ceną 12 ils w jedną stronę. Kiedyś kursowała 24/7 co godzinę, ale obecnie zastępuje pociąg tylko w nocy, gdy kolej jest zamknięta.

Mapa transportu publicznego

Zobacz mapę wszystkich połączeń kolejowych i autobusowych do/z lotniska w Tel Awiwie.

.

Jak płacić za bilety komunikacji miejskiej?

Taryfy w Izraelu są opłacane wyłącznie za pomocą karty transportowej Rav Kav lub aplikacji mobilnych. Najczęściej używana jest aplikacja Hop on.

Można również kupić pojedynczy bilet papierowy w automacie, ale za bilety autobusowe można płacić tylko za pośrednictwem aplikacji lub karty Rav Kav. Nie można kupić zwykłego biletu u kierowcy.

Karta Rav Kav jest warta 5 ils i może być załadowana albo całodniowym biletem na dany obszar, albo równą kwotą (kredytem), która będzie stopniowo odejmowana.

Niewykorzystany kredyt nie podlega zwrotowi.

Rav Kav jest sprzedawana w hali przylotów Terminalu 3 na stoisku "Informacje o transporcie publicznym" lub w pobliskim automacie.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.