Lotnisko Shannon w pigułce

Shannon

Nazwane na cześć najdłuższej rzeki Irlandii, u ujścia której się znajduje, lotnisko leży około 26 km na zachód od Limerick i służy jako główna brama do całej zachodniej Irlandii.

Lotnisko jest zaskakująco duże i intensywnie wykorzystywane, nawet w przypadku lotów transatlantyckich, biorąc pod uwagę niewielką populację pobliskich miast. W rzeczywistości obsługuje ono całą zachodnią połowę Irlandii.

Ryanair ma tu jedną ze swoich wielu baz, a bezpośrednie loty transatlantyckie z Shannon do Nowego Jorku lub Bostonu można kupić na przykład na stronie irlandzkich linii lotniczych aerlingus.com.

Zarezerwuj nocleg w Irlandii

US Preclearence

Shannon jest jednym z zaledwie dwóch lotnisk w Europie (wraz z drugim irlandzkim lotniskiem, Dublinem), które mają wstępną odprawę imigracyjną USA w terminalu. Po przylocie do Stanów Zjednoczonych Twój lot zostanie odprawiony jako krajowy, co pozwoli Ci uniknąć często długich kolejek na amerykańskich lotniskach.

Jednak przed wylotem z Shannon do USA najlepiej przybyć na lotnisko 3 godziny przed odlotem.

Pasażerowie przesiadający się z innego lotu do Stanów Zjednoczonych również przejdą wstępną odprawę imigracyjną w Shannon.

Flag of Ireland
SNN
Kod IATA
? °C
Aktualna pogoda
01:38
Czas lokalny

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących podróży z lotniska Shannon

Niezależnie od tego, czy przylatujesz na lotnisko Shannon, czy z niego odlatujesz, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i zaleceniami: