Przesiadka na lotnisku Shannon

Shannon

Irlandzkie lotnisko Shannon wykorzystuje tylko jeden średniej wielkości terminal wspólny dla wszystkich lotów.

Część terminalu, po kontroli bezpieczeństwa, jest przeznaczona dla odlotów z USA. Przejdziesz przez kontrolę imigracyjną w USA już na lokalnym lotnisku i nie przejdziesz przez żadną kontrolę paszportową po przybyciu do USA.

Jeśli lecisz do USA, najlepiej przybyć na lotnisko 2,5 do 3 godzin przed odlotem. Jeśli lecisz z Shannon tylko do Europy, wystarczy przybyć na lotnisko 1,5 do 2 godzin przed odlotem.

Pokaż hotele w pobliżu lotniska Shannon

Transfer między lotami

Choć Shannon jest niewielkim lotniskiem, może służyć jako bardzo dobry punkt przesiadkowy dzięki lotom do USA.

Lotnisko ma specjalny korytarz dla pasażerów tranzytowych, a jeśli masz kartę pokładową na lot z przesiadką, nie musisz opuszczać strefy tranzytowej.

Po wyjściu z samolotu należy kierować się znakami Flight Connections, które prowadzą przez szybką kontrolę bezpieczeństwa prosto do bramek odlotów.

Realny czas transferu między samolotami wynosi około 15 minut.

Jeśli podróżujesz z bagażem rejestrowanym i samodzielnie zorganizowałeś transfer w Shannon, musisz odebrać bagaż, opuścić strefę tranzytową i ponownie się odprawić. Jeśli podróżujesz z przesiadką na jednym bilecie, nie musisz martwić się o swój bagaż.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.