Ryga
Lotnisko Ryga

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Ryga Airport

Przesiadka na lotnisku Ryga

Krystof Hajek zaktualizowany 24. 9. 2023

Lotnisko w Rydze obsługuje wszystkie loty w jednym terminalu z centralną halą odpraw dla wszystkich miejsc docelowych.

Jest to jedno z mniejszych i bardzo przejrzystych lotnisk. Od wejścia do terminalu do wyjścia z niego spacer do samolotu zajmuje nie więcej niż 10 minut.

Tanie hotele w pobliżu lotniska w Rydze

Pojedynczy punkt kontroli bezpieczeństwa po lewej stronie hali prowadzi do pojedynczego obszaru tranzytowego z bramkami odlotów B i C.

Loty non-Schengen odlatują z końca hali C, gdzie znajduje się również kontrola paszportowa. Bramki te znajdują się najdalej od punktu kontroli bezpieczeństwa, więc jeśli lecisz z Rygi do kraju spoza strefy Schengen, zostaw sobie większy margines i najlepiej przejdź przez kontrolę bezpieczeństwa co najmniej 1 godzinę przed odlotem.

Przesiadka między lotami

Dzięki nowoczesnej siatce połączeń AirBaltic, Ryga jest ważnym punktem przesiadkowym, zwłaszcza z lotów do Europy w kierunku krajów bałtyckich, Skandynawii lub Zakaukazia.

Transfer jest bardzo dobrze zorganizowany i nie musisz w ogóle opuszczać strefy tranzytowej, nawet jeśli połączysz transfer na własną rękę, kupując 2 oddzielne bilety (jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym).

Podczas lotów między krajami strefy Schengen nie ma kontroli bezpieczeństwa ani kontroli paszportowej.

Podczas przesiadki z lotu należącego do strefy Schengen na lot spoza strefy Schengen przechodzi się jedynie przez kontrolę paszportową, a w przeciwnym razie przez kontrolę bezpieczeństwa. Kolejki do kontroli bezpieczeństwa nigdy nie przekraczają 10 minut.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.