Dojazd z lotniska Ryga

Ryga

Do Rygi można dojechać z lotniska regularnie kursującymi autobusami transportu publicznego. Dostępne są również taksówki i wypożyczalnie samochodów.

Tanie hotele w Rydze

Autobus 22

Autobus linii 22 kursuje do centrum Rygi, zatrzymując się na przystanku Abrenes iela i przejeżdżając obok głównego dworca kolejowego lub autobusowego. Bilet 90-minutowy kosztuje 1,50 EUR i można go później wykorzystać do podróżowania po Rydze.

Wysiądź na przystanku Grēcinieku iela, aby najszybciej dostać się do małego historycznego centrum.

Wyjeżdżając z centrum, należy uważać, aby nie wsiąść do trolejbusu linii 22, który w ogóle nie kursuje na lotnisko. Numery linii autobusowych i trolejbusowych w Rydze nielogicznie się pokrywają.

Bilet autobusowy można kupić w kiosku Narvessen na zewnątrz terminalu przy przystanku autobusowym, w automacie lub u kierowcy, gdzie można zapłacić kartą, a bilet kosztuje 1,81 euro przy wsiadaniu. Ostatnią opcją jest pobranie jednej z aplikacji mobilnych i zakup biletu za jej pośrednictwem.

Bilety są ważne w całej sieci transportu publicznego w Rydze w autobusach, tramwajach i trolejbusach.

Bilet należy skasować po wejściu do autobusu.

.

Aby uzyskać pełne informacje na temat transportu publicznego w Rydze i znaleźć połączenia między przystankami, odwiedź oficjalną stronę internetową: rigassatiksme.lv

.

Taksówka

Zwykła taksówka z lotniska do historycznego centrum kosztuje około 15 euro i należy wziąć taksometr. Jeśli taksówkarz odmówi włączenia taksometru, należy wysiąść i wybrać inny pojazd.

Taksówki zatrzymują się bezpośrednio przed terminalem obok przystanku autobusowego i zawsze jest dostępnych kilka samochodów.

Bardzo popularną alternatywą w Rydze jest aplikacja Bolt, dzięki której samochód z lotniska do centrum kosztuje od 11 do 16 euro w zależności od pory dnia.

Wypożyczalnia samochodów

Kilka dużych międzynarodowych wypożyczalni samochodów ma swoje oddziały w terminalu. Samochód jest najlepszym środkiem transportu do zwiedzania łotewskiej wsi lub wycieczki nad morze.

Ceny tygodniowego wynajmu wahają się od 120 eur do 180 eur w zależności od sezonu.

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.