Dojazd z lotniska Turku

Turku

Do centrum Turku można dojechać ruchliwą linią autobusową nr 1 za 3 EUR. Dostępne są również taksówki i wypożyczalnie samochodów.

Autobusy transportu publicznego

Bezpośrednio przed terminalem znajduje się przystanek autobusu miejskiego linii 1, który kursuje przez dworzec autobusowy, centrum (Kauppatori) i do głównego portu w Turku (Satama).

  • Częstotliwość - 15 minut (późnym wieczorem 30 minut)
  • Czas podróży - do centrum ok. 23 minuty, do portu ok. 40 minut
  • Ostatni autobus z lotniska - 1:00 (oczekiwanie na opóźnione loty maksymalnie 15 minut)
  • Pierwszy autobus z Kauppatori na lotnisko - 4:13 (5:20 w niedziele)

Rozkłady jazdy, wyszukiwanie połączeń i aktualne ceny: foli.fi/en.

Taryfy

Zapłać za bilet własną kartą zbliżeniową w autobusie lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Föli (Google Play / App Store).

  • Bilet na 120 minut -. 3 eur, między 23:00 a 4:00 bilet kosztuje 4 eur
  • Bilet całodzienny - 8 eur

Nie ma tu biletów papierowych. W praktyce przy każdym wejściu do autobusu przykłada się własną kartę. Jeśli uda Ci się przesiąść w ciągu 120 minut od pierwszego wejścia na pokład, kolejny bilet nie zostanie naliczony.

Twoja karta nigdy nie zostanie obciążona więcej niż całodzienna opłata w ciągu jednego dnia kalendarzowego (nie 24 godzin).

Wynajem samochodu

Wyrusz, aby odkryć fińskie krajobrazy i niezwykle surowe południowo-zachodnie wybrzeże z licznymi wyspami, z których wiele jest dostępnych za pomocą mostów drogowych.

Terminal lotniska w Turku jest domem dla kilku firm wynajmujących samochody, takich jak Europcar, Sixt i FIrent. Ceny za tydzień w szczycie sezonu zaczynają się od 200 euro.

Porównaj ceny wynajmu jednym kliknięciem

Taksówka

Taksówki zapewniają wygodny transport bezpośrednio do miejsca zakwaterowania o każdej porze dnia i nocy.

Regularne taksówki do centrum Turku kosztują około 25 eur i zawsze można za nie zapłacić kartą. Aplikacje mobilne Bolt i Uber również działają w Turku. Ogólnie niższe ceny oferuje Bolt, z przejazdami od 16 eur.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.