Dojazd z lotniska Paryż Beauvais-Tille

Paryż

Lotnisko nie ma połączenia kolejowego, ale jest połączone z sąsiednim miastem Beauvais i Paryżem bezpośrednimi połączeniami autobusowymi.

Do centrum Paryża można dojechać w 90 minut za 16,90 EUR przy zakupie online na stronie terravision.eu.

Autobus do Paryża

Istnieją 3 linie autobusowe z lotniska na obrzeża Paryża do stacji metra, obsługiwane przez lotnisko we współpracy z Terravision. Inna linia kursuje bezpośrednio do Disneyland Paris bez przesiadek.

Pełne rozkłady jazdy i informacje można znaleźć na stronie: aeroportparisbeauvais.com.

Bilety można wygodnie kupić za pośrednictwem strony internetowej terravision.eu.

 • Autobus A01* - dojeżdża do stacji Porte Maillot w pobliżu Łuku Triumfalnego. Autobus kursuje co 25 minut w obu kierunkach, a czas podróży wynosi około 1 godziny i 30 minut, w zależności od natężenia ruchu.
  • Połączenie z linią metra nr 1 oraz liniami RER C i E
 • Autobus A02 - kursuje do stacji Saint-Denis Université na północnych przedmieściach Paryża. Autobus kursuje co 15 minut w obu kierunkach, a czas podróży wynosi około 1 godziny i 15 minut w zależności od natężenia ruchu.
  • Połączenie z linią metra 13
  • Ostatni autobus z lotniska - 23:30
  • Pierwszy autobus z Porte Maillot - 3:00
 • Autobus A03 - kursuje do stacji La Défense na zachodnich obrzeżach Paryża i tylko 10 razy dziennie. Ta linia jest obsługiwana tylko przez rezerwację online, a biletów nie można kupić na miejscu.
  • Połączenie z linią metra 1 i pociągami RER linii A, E

*W czasie Igrzysk Olimpijskich i około miesiąc przed/po ich zakończeniu, od czerwca do września 2024 r., linia A01 nie jest obsługiwana.

.

Bilety do wszystkich miejsc docelowych kosztują 16,90 eur W jedną stronę dla dorosłych i 9,90 EUR dla dzieci poniżej 11. roku życia. Bilety powrotne kosztują 29,90 eur lub 19,80 eur dla dzieci. Bagaż jest wliczony w cenę, a dzieci do lat 4 podróżują za darmo.

Jeśli kupisz bilet na miejscu w automacie biletowym na przystanku autobusowym lub w kasie biletowej, zapłacisz 18 eur za bilet w jedną stronę i 35 eur za bilet powrotny.

Kup bilet autobusowy do/z Paryża

Przystanek autobusowy na lotnisku znajduje się w obszarze między dwoma terminalami, około 30 metrów od wyjścia.

.

Informacje na temat podróży i biletów w Paryżu można znaleźć w naszym przewodniku po mieście.

Autobus do Beauvais

Jeśli wybierasz się tylko do Beauvais, skorzystaj z autobusów Corolis numer 6 i NA Navette Aeroport. Oba kursują do centrum i dworca kolejowego.

Linia 6 kursuje od około 7:00 do 20:30, natomiast NA kursuje wcześnie rano i późnym wieczorem od około 4:30 do 8:00 i od 20:30 do 23:00. Oprócz centrum, linia NA obsługuje również wszystkie główne hotele w Beauvais.

Dokładne rozkłady jazdy i dalsze informacje można znaleźć na stronie corolis.fr.

 • Autobus 6 - koszt biletu 1 EUR i jest ważny przez cały dzień kalendarzowy na wszystkich liniach miejskich Beauvais z wyjątkiem linii NA.
  • Częstotliwość kursowania - 30 minut w dni powszednie, 60 minut w weekendy i święta
  • Czas podróży do stacji - 17 minut
 • Autobus NA - koszt biletu 4 eur i ważny przez kolejne 48 godzin na wszystkich liniach miejskich w Beauvais
  • Częstotliwość - od 60 do 90 minut
  • Czas podróży do stacji - 17 minut

Bilety można kupić wyłącznie u kierowcy i tylko za gotówkę. Jeśli nie masz gotówki, jedynym sposobem na zakup biletu jest aplikacja mobilna OISE (Google Play / App Store).

Przystanek autobusowy dla autobusów do Beauvais nie znajduje się na centralnym dworcu autobusowym między terminalami, ale znajduje się na chodniku w pobliżu budynku wypożyczalni samochodów.

.

Autobus + pociąg do Paryża

Połączenie autobusu miejskiego linii 6 z lotniska do stacji Beauvais, a następnie pociągu do stacji Paris Nord w centrum miasta może być w niektórych przypadkach tańsze niż bezpośrednie autobusy wahadłowe z terminalu do Porte Maillot.

Bilety kolejowe należy jednak kupić online z co najmniej 2-3-dniowym wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej francuskich kolei sncf-connect.com.

Bilet w jedną stronę z wyprzedzeniem można kupić od 5 EUR plus 1 EUR za przejazd autobusem linii 6. Jeśli jednak kupisz bilet na miejscu, normalna cena wynosi około 16 eur.

.

Wypożycz samochód

Lotnisko Beauvais znajduje się praktycznie na francuskiej wsi i może być bardzo dogodnym punktem wyjścia do podróży po północno-zachodniej Francji.

Wiele znanych i lokalnych wypożyczalni samochodów ma swoje siedziby na lotnisku, a ceny za tygodniowy wynajem zaczynają się od 260 euro.

Porównaj ceny i zarezerwuj samochód

Wszystkie wypożyczalnie samochodów znajdują się w oddzielnym budynku za dworcem autobusowym, około 1 minuty spacerem od terminalu 2 i 3 minuty spacerem od terminalu 1.

.

Autobus do Disneylandu

Bezpośrednia linia autobusowa A05 kursuje również z dworca między terminalami (te same przystanki, z których odjeżdżają autobusy do Paryża) bez przesiadek do Disneylandu na wschodzie Paryża.

Autobus A05 kursuje tylko w czwartki, piątki i soboty 8 razy dziennie w obu kierunkach.

 • Cena - 33 EUR w jedną stronę (brak zniżki na bilet powrotny)
 • Czas podróży - 90 minut
 • Zarezerwuj bilety na stronie terravision.eu

Autobus do Amiens

Autobus linii 601 zatrzymuje się również na lotnisku, łącząc centrum Beauvais z Amiens, gdzie można przesiąść się na przykład na pociąg do Lille lub Le Touquet.

Autobus 601 kursuje w nieregularnych odstępach czasu, mniej więcej raz na 2 godziny w dni powszednie i 6-7 razy dziennie w weekendy i święta. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej oise.fr.

Bilet na 1 przejazd kosztuje 1 EUR i nie ma znaczenia, jak długa jest podróż.

Bilet można kupić tylko u kierowcy gotówką lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej OISE (Google Play / App Store).

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.