Paryż
Lotnisko Paryż Beauvais-Tille

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Paryż Beauvais-Tille Airport

Przesiadka na lotnisku Paryż Beauvais-Tille

David Eiselt zaktualizowany 10. 8. 2023

Lotnisko Beauvais obsługuje 2 terminale. Nie są one bezpośrednio połączone, ale można przejść między nimi w ciągu 1 minuty (odległość około 50 metrów) po chodniku (tylko strefa publiczna).

Tanie hotele w pobliżu lotniska Beauvais

Terminale nie są podzielone według żadnego wyraźnego klucza. Oba terminale obsługują loty do strefy Schengen i poza nią, a wszystkie linie lotnicze korzystają z obu terminali. Terminal zawsze będzie oznaczony na bilecie, a nawet jeśli nie znajdziesz tego oznaczenia, nie musisz się denerwować.

W rzeczywistości terminale znajdują się tak blisko siebie, że nawet jeśli za pierwszym razem przegapisz właściwy, możesz łatwo naprawić błąd w ciągu 5 minut krótkim spacerem po chodniku.

Transfer między lotami

Beauvais jest obsługiwane wyłącznie przez tanie linie lotnicze, więc przesiadki zawsze będą niegwarantowane, tj. będziesz musiał samodzielnie wybrać loty z dwóch różnych linii lotniczych.

Po zmianie samolotu, nawet w obrębie jednego terminalu, zawsze będziesz musiał wyjść na zewnątrz, ponownie się odprawić i przejść przez kontrolę bezpieczeństwa z powrotem do strefy tranzytowej.

Realny czas transferu bez bagażu rejestrowanego wyniesie około 20-45 minut w zależności od linii bezpieczeństwa. Jednak zdecydowanie nie zalecamy pozostawiania mniej niż 2-3 godzin między lotami.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.