Dojazd z lotniska Pardubice

Pardubice

Na lotnisko można dojechać autobusem z głównego dworca kolejowego.

Autobus transportu publicznego

Autobus linii 90 dojeżdża bezpośrednio do terminalu i kursuje między głównym dworcem kolejowym i autobusowym a lotniskiem bez zatrzymywania się, a czas podróży wynosi 8 minut.

Odjeżdża ze stacji kolejowej 120 i 150 minut przed planowanym odlotem wszystkich regularnych lotów, podczas gdy z lotniska odjeżdża 30 i 60 minut po przylocie, a autobusy czekają również na opóźnione przyloty.

Przystanek nosi nazwę "Lotnisko, Terminal".

Autobusy miejskie linii 8 i 88 (przystanek "Lotnisko") oraz 14, 15, 23, 24, 25 (przystanek Popkovice, zajazd) zatrzymują się przy głównej drodze około 300 metrów od terminalu. Do głównej stacji kolejowej i dworca autobusowego można dojechać liniami 8, 15, 23 i 88.

Najtańszym sposobem zakupu biletu jest przyłożenie zbliżeniowej karty płatniczej (telefon komórkowy/zegarek) do kasownika wewnątrz autobusu. Bilet papierowy kupiony w automacie (np. na dworcu głównym) lub u kierowcy jest droższy.

Lotnisko znajduje się w strefie I.

  • 19 czk - jeden przejazd opłacony zbliżeniowo
  • 22 czk - jeden przejazd opłacony biletem z biletomatu
  • 35 czk - jeden przejazd opłacony gotówką u kierowcy
  • Pełne informacje o transporcie publicznym w Pardubicach: dpmp.cz

Taksówka

Taksówki zazwyczaj nie czekają na lotnisku. W Pardubicach można skorzystać z popularnej aplikacji Liftago, aby wezwać taksówkę.

Cena do dworca głównego wynosi około 150 CZK.

Pociąg z Pardubic do Pragi i innych miast

Podróżując z lotniska do Pragi, należy najpierw skorzystać z autobusu komunikacji miejskiej nr 90 do głównej stacji kolejowej Pardubice, która znajduje się na centralnej czeskiej linii kolejowej.

Z centrum Pardubic można szybko i wygodnie dotrzeć pociągiem do wszystkich ważnych miejsc w Czechach.

Bilety do/z Pardubic można kupić u 3 przewoźników:

Pociągi do Pragi odjeżdżają z Pardubic kilka razy na godzinę i docierają do głównego dworca kolejowego w Pradze w około 70 minut. Aby uzyskać najniższą cenę, kup bilet online na jednej z trzech stron internetowych wymienionych powyżej.

Normalna cena biletu z Pardubic do Pragi wynosi około 150 czk.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.