Pardubice

Lotnisko Pardubice

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Pardubice Airport

Lotnisko Pardubice w pigułce

David Eiselt zaktualizowany 24. 9. 2023

Międzynarodowy port lotniczy Pardubice obsługuje ruch lotniczy przez cały rok, na razie tylko kilka tanich lotów linii Wizz Air i Ryanair, które są uzupełniane przez kilka lotów czarterowych nad morze.

Nowy terminal Jan Kaspar został otwarty w 2018 roku. Nowoczesny budynek jest bardzo mały i łatwo się po nim poruszać. Wystarczy przybyć 75 minut przed odlotem.

Terminal jest wspólny dla wszystkich lotów. Po punkcie kontroli bezpieczeństwa znajdują się bramki odlotów do krajów Schengen, a następnie kontrola paszportowa, która prowadzi do bramek odlotów do krajów spoza Schengen.

Ze względu na swoje położenie lotnisko jest odpowiednie nie tylko dla podróży do/z Pardubic. Hradec Králové znajduje się niecałe 27 km od lotniska, Praga jest oddalona o 120 km, a Brno o 145 km.

Pokaż hotele w Pardubicach

Flag of Czechia
PED
Kod IATA
? °C
Aktualna pogoda
10:37
Czas lokalny

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących podróży z lotniska Pardubice

Niezależnie od tego, czy przylatujesz na lotnisko Pardubice, czy z niego odlatujesz, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i zaleceniami:

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.