Bergamo
Lotnisko Mediolan Bergamo Il Caravaggio

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Mediolan Bergamo Airport

Dojazd z lotniska Mediolan Bergamo

David Eiselt zaktualizowany 23. 10. 2023

Transport na lotnisko Bergamo jest obsługiwany tylko przez usługi autobusowe, z dużymi autobusami do Mediolanu i jednym autobusem miejskim do Bergamo. Lotnisko nie jest obsługiwane przez pociągi.

Autobus do centrum Mediolanu

Bezpośrednie autobusy odjeżdżają z lotniska do stacji kolejowej Milano Centrale co najmniej raz na pół godziny, aby obsłużyć wszystkich pasażerów po przylocie. Do wyboru jest kilku przewoźników, z których największym jest Terravision.

Ceny biletów są takie same dla wszystkich przewoźników i najtańsze przy zakupie online: 10 EUR w jedną stronę, 18 EUR w obie strony.

  • Czas podróży do Milano Centrale: 60 minut
  • Częstotliwość: 5-15 minut
  • Taryfy: 10 eur w jedną stronę / 18 eur w obie strony

Kup bilet - Terravision.com

Jeśli nie kupujesz biletów online, kup je u kierowcy przed wejściem na pokład. Unikaj kupowania w kiosku w hali przylotów, będziesz przywiązany do jednej konkretnej firmy i stracisz możliwość szybszej podróży wcześniejszym autobusem innej firmy. Bilety są w tej samej cenie dla wszystkich trzech firm. W drodze na lotnisko bilety można kupić u sprzedawcy bezpośrednio na przystankach autobusowych w pobliżu dworca głównego (Piazza Luigi di Savoia).

Inni przewoźnicy autobusowi to Flixbus lub Autostradale.

Ostatnie autobusy z lotniska 0:40
Terravision
1:00
Flixbus
1:10
Terravision
1:30
Autostradale
1:40
Flixbus
1:50
Terravision
Pierwsze autobusy na lotnisko 3:30
Terravision
3:50
Flixbus
4:00
Terravision
4:10
Autostradale
4:20
Flixbus
4:30
Terravision

Autobus do Bergamo

Autobus linii 1 kursuje co 20 minut do centrum Bergamo, dworca kolejowego lub historycznego centrum Città Alta. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej: atb.bergamo.it.

Bilety można kupić bezpośrednio na przystanku lub w automatach wewnątrz autobusu. Bilety można również kupić za pośrednictwem aplikacji ATB Mobile. Taryfa jest następująca, należy kupić bilet na 3 strefy:

  • 90 minut za 3 eur,
  • 24 godziny za 8,50 eur,
  • 72 godziny za 14,50 eur.

Bilet należy skasować po wejściu na pokład tylko podczas pierwszego przejazdu, później bilety nie są już kasowane i są ważne również w kolejkach linowych.

Autobus linii 1 odjeżdża z przystanku numer 1 bezpośrednio przed halą przylotów. Wszystkie połączenia z lotniska kursują do dworca i do centrum Città Alta.

Podczas podróży na lotnisko należy jednak uważnie sprawdzać oznaczenia autobusów. Na lotnisko dojeżdżają tylko autobusy linii 1, a nie 1A, 1B lub 1C. W rozkładzie jazdy wszystkie połączenia z lotniskiem są oznaczone małym piktogramem samolotu.

Autobus nad jezioro Garda

Najszybsze i najtańsze połączenie z jeziorem Garda, a konkretnie z miejscowością Peschiera del Garda, zapewniają autobusy Flixbus. Bilet w jedną stronę kosztuje od 13 euro, podróż trwa 65 minut, ale jak na razie autobusy kursują tylko 3 razy dziennie.

Częstsze połączenia oferują pociągi Trenitalia, które odjeżdżają z centrum Bergamo co godzinę. Jednorazowa przesiadka w drodze nad jezioro Garda sprawi, że podróż potrwa półtorej godziny, po doliczeniu przejazdu autobusem z lotniska na dworzec należy liczyć się z około 2 i kwadransem jazdy. Najtańsze bilety powrotne z Bergamo kosztują 18,40 euro.

Na lotnisko Malpensa

Transfer z lotniska Bergamo na lotnisko Malpensa (zarówno terminal 1, jak i 2) można wykonać w mniej niż 2 godziny. Między lotniskami kursuje bezpośredni autobus Flixbus za 20 eur w jedną stronę. Jednak odjeżdża on tylko 6-8 razy dziennie z peronu 3.

Częstsze połączenie prowadzi przez centrum Mediolanu, autobusem do głównego dworca kolejowego i przesiadką na Malpensa Express, który kursuje co pół godziny. Koszt przejazdu autobusem z Bergamo do centrum Mediolanu wynosi 8 EUR, a pociągiem z Mediolanu do Malpensy - 13 EUR. Całkowity czas podróży wynosi około 150 minut. Na dworcu można również przesiąść się do tańszych, bardzo zatłoczonych autobusów (10 eur), ale te kursują wolniej, więc całkowity czas podróży wyniesie około 3 godzin.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.