Bergamo
Lotnisko Mediolan Bergamo Il Caravaggio

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Mediolan Bergamo Airport

Przesiadka na lotnisku Mediolan Bergamo

David Eiselt zaktualizowany 18. 10. 2023

Dla wszystkich lotów dostępny jest tylko jeden terminal . Stanowiska przylotów i odprawy bezpieczeństwa znajdują się na parterze. Pierwsze piętro przeznaczone jest wyłącznie dla pasażerów.

W godzinach szczytu (zwłaszcza wczesnym rankiem i po południu) kolejki do kontroli bezpieczeństwa często sięgają 45 minut.

Mapy terminalu do pobrania można znaleźć na oficjalnej stronie lotniska: milanbergamoairport.it/en/maps.

Tanie hotele w pobliżu lotniska Bergamo

Transfer między lotami

Chociaż na lotnisku Bergamo nie będziesz wykonywać oficjalnego połączenia, doświadczeni podróżni lubią łączyć loty tanimi liniami lotniczymi, a dzięki szerokiej gamie połączeń z Bergamo w całej Europie lotnisko to służy jako główny punkt przesiadkowy.

Jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym, nie musisz opuszczać strefy tranzytowej podczas przesiadki w strefie Schengen. Skorzystaj ze schodów ruchomych lub schodów prowadzących z pomieszczenia z taśmą bagażową na pierwsze piętro (bramki A, B). Jeśli przesiadasz się z bagażem rejestrowanym lub jeśli przynajmniej jeden z Twoich lotów odbywa się poza strefą Schengen, zawsze musisz wyjść i ponownie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.

Zalecamy przeznaczenie co najmniej 3,5 godziny na wygodny transfer.

W przypadku dłuższych transferów zaleca się krótką wycieczkę do historycznego centrum Città Alta (znanego również jako Stare lub Górne Miasto) lub wizytę w centrum handlowym Orio al Serio. Centrum handlowe znajduje się naprzeciwko lotniska i jest połączone z przejściem podziemnym pod autostradą.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.