Dojazd z lotniska Larnaka

Larnaka

Oprócz wielu wypożyczalni samochodów, lotnisko jest również dostępne dla autobusów transportu publicznego i autobusów dalekobieżnych do innych miast.

Tanie hotele w Larnace

Wypożyczalnia samochodów

Jeśli chcesz zwiedzić Cypr na własną rękę, jeżdżąc po okolicy i odkrywając opuszczone plaże lub górskie wioski, najlepszym środkiem transportu jest wynajęcie samochodu bezpośrednio na lotnisku. W strefie przylotów terminalu znajduje się wiele wypożyczalni samochodów, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Możesz łatwo porównać je wszystkie jednym kliknięciem, na przykład za pośrednictwem booking.com.

Ceny różnią się w zależności od sezonu. Podczas gdy za tygodniowy wynajem samochodu na Cyprze można zapłacić od 200 eur, zimą ceny spadają do kwot od 120 eur za tydzień.

Porównaj ceny i zarezerwuj samochód

Stanowiska wypożyczalni samochodów są wyraźnie oznaczone po lewej stronie hali przylotów.

Dowiedz się więcej praktycznych wskazówek dotyczących nie tylko transportu na Cyprze.

Autobus do Larnaki

Jeśli wybierasz się do centrum Larnaki, możesz skorzystać z lokalnego transportu publicznego w Larnace. Rozkłady jazdy według przystanków można znaleźć na stronie internetowej publictransport.com.cy.

Przystanek autobusowy znajduje się przed halą odlotów na pierwszym piętrze, a trasa z hali przylotów nie jest oznakowana. W hali przylotów znaki "Autobusy" prowadzą tylko do autobusów międzymiastowych i turystycznych. Po wyjściu ze strefy przylotów należy wjechać schodami ruchomymi do strefy odlotów, przejść przez halę do lewego wyjścia i stamtąd zobaczyć przystanek autobusowy po lewej stronie.

Bilety można kupić u kierowcy lub w kasie po prawej stronie hali przylotów, do wyboru są następujące rodzaje biletów:

 • 2,40 eur - 1 przejazd dowolnym środkiem transportu publicznego w Larnace (bilet bez przesiadki)
 • 4 eur - bilet nocny między 21:00 a 04:00, ważny na 1 przejazd (bez możliwości przesiadki)
 • 7,50 eur - bilet całodzienny na linie w ramach transportu publicznego w Larnace, ważny tylko w danym dniu kalendarzowym. Bilet ten jest określany jako bilet na 4 przejazdy, w ramach którego wszystkie kolejne przejazdy od piątego w górę są bezpłatne.
 • 15 eur - bilet 2-dniowy na linie w ramach transportu publicznego w Larnace, ważny tylko w dni kalendarzowe, nie przez 48 godzin
 • 15 eur - bilet całodniowy na wszystkie autobusy na Cyprze, w tym dalekobieżne międzymiastowe, ważny tylko w danym dniu kalendarzowym, a nie przez 24 godziny.

U kierowcy można kupić tylko bilety na pojedynczy przejazd. Wszystkie inne bilety można kupić w kasie w hali przylotów (przy wyjściu w kierunku taksówki).

Za bilety u kierowcy można płacić wyłącznie gotówką, natomiast w kasie przylotów można płacić również kartą.

Jakie linie autobusowe kursują na lotnisko w Larnace?

 • Centrum: linie 407, 425, 429, 430, 431, 432, kursujące łącznie co około 15 minut.
 • Całe wybrzeże miasta: linia 425, kursuje co 20 minut
 • Mackenzie: linie 425 (+ wersja skrócona), 429, łącznie co 15-20 minut
 • Perivolia: linie 429, 430, kursujące łącznie 1-2 razy na godzinę
 • Dromalaxia: linie 431, 432, kursujące łącznie 1-2 razy na godzinę
 • Kiti: linie 407, 430, 432, kursujące łącznie 1-3 razy na godzinę
 • Zygi, Mazotos, Kalavosos: linia 407, kursuje 5 razy dziennie

Podróż z lotniska do centrum Larnaki trwa 25 minut. Pierwsze połączenie z dworca autobusowego, znajdującego się przy porcie w centrum, kursuje o 5:50 w dni powszednie lub 6:00 w weekendy. Ostatnie połączenie z lotniska do centrum odjeżdża o 23:55.

Autobusy nocne

W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę autobus nocny 446 kursuje również na lotnisko, odjeżdżając z Larnaki na lotnisko o 1:00 i 4:00, a z lotniska do Larnaki o 2:35 i 5:35.

Taksówki i wieczorne/nocne przyloty

Jeśli lecisz bezpośrednio do Larnaki liniami Wizz Air, wylądujesz na Cyprze późnym wieczorem, gdy nie będzie już autobusów. W tym momencie musisz skorzystać z usług taksówkarskich, które mają stałe ceny i nie można się z nimi targować. Ceny różnią się w ciągu dnia (6:00-20:30) i w nocy (20:30-6:00).

 • Centrum Larnaki - 15 eur w ciągu dnia / 20 eur w nocy
 • Ayia Napa i Limassol - 50 eur w ciągu dnia / 60 eur w nocy
 • Nikozja - 45 EUR w ciągu dnia / 50 EUR w nocy

.

Autobusy do innych miast

Istnieją również autobusy dalekobieżne bezpośrednio z lotniska do innych głównych cypryjskich miast. Na żadnej z tych tras nie ma krajowego biletu autobusowego za 15 euro dziennie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i nie masz nic przeciwko przesiadkom, zawsze taniej jest skorzystać z autobusu komunikacji miejskiej do Larnaki za 1,50 eur, a następnie regularnych autobusów dalekobieżnych InterCity Buses, których ceny wahają się od 4 eur do 9 eur. Szczegółowe rozkłady jazdy i inne informacje można znaleźć na stronie internetowej: intercity-buses.com

Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić czas, skorzystaj z bezpośrednich połączeń na tych trasach:

 • Nikozja: Kapnos Airport Shuttle, kursuje mniej więcej raz na godzinę + dwa razy w nocy, podróż trwa 40 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje 9 eur
 • Agia Napa: Kapnos Airport Shuttle, kursuje 3 razy dziennie, podróż trwa 60 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje 10 eur
 • Limassol: Limassol Airport Express, kursuje około 13 razy dziennie, podróż trwa 45 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje 10 eur
 • Lotnisko Pafos: Kapnos Airport Shuttle, kursuje 2-3 razy dziennie, podróż trwa 90 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje 16 eur

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.