Dojazd z lotniska Kopenhaga

Kopenhaga

Aby dostać się bezpośrednio do historycznego centrum (Nyhavn i Christianshavn), najszybsze jest metro, które kursuje 24/7. Jeśli podróżujesz do Dworca Centralnego lub bezpośrednio do Małej Syrenki, skorzystaj z regularnych pociągów, które kursują również przez most öresund do Malmö w Szwecji.

Szczegółowe informacje na temat poruszania się po mieście można znaleźć w naszym przewodniku po Kopenhadze.

Zobacz hotele w centrum Kopenhagi

Połączenia uzupełnia autobus, który oferuje bezpośrednią trasę na przykład do dzielnicy Nørrebro. Jak najlepiej dostać się na lotnisko w Kopenhadze?

Rodzaj transportu Czas podróży (Nørreport) Częstotliwość Cena
Metro M2 15 minut 4-6 minut 30 dkk
Pociąg 17 minut 4-20 minut 30 dkk
Autobus 5C 40 minut 8-20 minut 30 dkk

Do planowania podróży po Kopenhadze można użyć trzech głównych wyszukiwarek, z których wszystkie znajdują kompletne połączenia (metro, pociągi, autobusy i łodzie) i działają na tej samej zasadzie.

 • dinoffentligetransport.dk - Strona organizatora transportu publicznego w Kopenhadze
 • rejseplanen.dk - Planowanie transportu w całej Danii, w tym transportu publicznego w Kopenhadze
 • dsb.dk - Strona duńskich kolei, na której można również znaleźć połączenia transportu publicznego w Kopenhadze.

Lotnisko w Kopenhadze jest znane w wyszukiwarkach jako "CPH Lufthavn".

Wszystkie środki transportu zatrzymują się przed centralną halą przylotów.

.

Bilety do Kopenhagi - ceny i gdzie kupić

Bilety są zintegrowane i ważne we wszystkich środkach transportu, a ich cena zależy od liczby stref. Lotnisko znajduje się w strefie 4, a centrum Kopenhagi w strefie 1.

Bilety są ważne na metro, autobusy, żółte promy i wszystkie pociągi kursujące po Kopenhadze (S-tog, regionalne Re i dalekobieżne IC i ICL).

Dzieci w wieku 0-15 lat płacą połowę ceny biletu.

Aktualny cennik można znaleźć na stronie internetowej transportu publicznego: dinoffentligetransport.dk/en/prices-and-zones/prices

 • 90 minut w strefach 1-4 (dowolna liczba przesiadek) - 30 dkk
 • 24 godziny - 80 dkk
 • 48 godzin - 150 dkk
 • 72 godziny - 200 dkk
 • 60 minut na 2 strefy (przydatne na przykład w przypadku podróży do hoteli wokół lotniska) - - 24 dkk

Karnety jednodniowe i wielodniowe noszą nazwę CityPass Small i obejmują strefy 1-4, czyli całą Kopenhagę wraz z lotniskiem.

Jeśli zamierzasz więcej podróżować po Danii, warto kupić kartę zniżkową Rejsekort za 80 dkk, dzięki której uzyskasz tańsze bilety międzymiastowe. Jednak w przypadku krótkich wycieczek turystycznych do Kopenhagi nie jest to opłacalne.

Gdzie kupić bilety?

Bilety do Kopenhagi można kupić w ogólnodostępnej strefie hali przylotów. Automatów jest tak dużo, że nie sposób ich przeoczyć.

Bilety na transport publiczny można kupić w czerwonych automatach DSB w głównej hali przylotów lub w kwadratowych szarych automatach na stacji metra. Mniejsze szare maszyny służą do wydawania kart Rejsekort.

Chociaż DSB to państwowe koleje duńskie, ich automaty wydają zwykłe bilety na kopenhaski transport publiczny, w tym metro i autobusy.

Wygodniejszym sposobem jest zakup biletu za pośrednictwem aplikacji mobilnej DOT: dinoffentligetransport.dk/dot-tickets-app. Bilet aktywuje się w aplikacji jednym naciśnięciem przycisku i nie jest on nigdzie ładowany podczas wsiadania. Wystarczy pokazać go kontrolerowi.

Metro M2

Najbardziej ruchliwe metro w Kopenhadze to M2 (żółta linia) odjeżdżające z końca terminalu lotniska, patrz na znaki. Bilet kupiony w automacie nie jest nigdzie oznaczany - jest ważny od momentu zakupu.

Metro jest najlepszą opcją dojazdu do historycznego centrum, gdzie zatrzymuje się przy Christianshavn, Kongens Nytorv (wyjście w kierunku Nyhavn).

 • Czas podróży Nørreport-lotnisko: 17 minut
 • Opłaty: 30 dkk
 • Częstotliwość: 4-6 minut (20 minut w nocy)

Linia metra M2 kursuje 24 godziny na dobę bez nocnej przerwy.

Pociągi metra oferują panoramiczny widok na linię, ponieważ są automatyczne, a zamiast maszynisty przy przednim oknie znajdują się siedzenia dla pasażerów. Na obrzeżach miasta metro kursuje na powierzchni, a w centrum pod ziemią.

.

Pociąg do centrum Kopenhagi

Najszybsze połączenie z główną stacją Kopenhagi "København H" lub stacją Østerport, która znajduje się najbliżej posągu Małej Syrenki, zapewniają regularne pociągi.

 • Czas podróży do Nørreport: 17 minut
 • Ceny biletów: 30 dkk
 • Częstotliwość: 5-20 minut
 • Ostatni pociąg z lotniska: 23:53
 • Pierwszy pociąg z Kopenhagi H: 3:47

Nie należy nigdzie zaznaczać biletu z automatu, jest on ważny od momentu wydrukowania. Bilet należy również pokazać w aplikacji tylko wtedy, gdy konduktor o to poprosi.

Stacja CPH Lufthavn znajduje się w podziemnej części terminalu przylotów. Aby dostać się do centrum Kopenhagi, należy skorzystać z toru numer 2.

.

Autobus 5C

Autobus linii 5C to najwolniejsza usługa. Może być jednak przydatna do bezpośredniej podróży bez przesiadek do niektórych części centrum miasta lub dzielnicy Nørrebro.

Z lotniska wszystkie linie kursują do centrum i dzielnicy Nørrebro, a tylko co druga linia jedzie na lotnisko w drodze z centrum. Autobusy z napisem "Sundbyvester Plads" nie kursują na lotnisko.

 • Czas podróży Nørreport-lotnisko: 40 minut
 • Ceny biletów: 30 dkk
 • Częstotliwość: 5-10 minut (30 minut w nocy)

Autobus 5C kursuje 24 godziny na dobę.

Nie trzeba kasować biletu, jest on ważny od momentu wydrukowania w maszynie. Wsiadanie odbywa się wszystkimi drzwiami, a w razie potrzeby wystarczy pokazać bilet kontrolerowi, kierowca nie jest zainteresowany.

Przystanek autobusowy znajduje się na prawo od hali przylotów, wyjście jest tuż pod schodami ruchomymi prowadzącymi do stacji metra.

Na lotnisko kursują również linie autobusowe 35 i 36, ale jeżdżą one tylko do okolicznych dzielnic i są używane tylko wtedy, gdy zatrzymujesz się w pobliżu lotniska.

.

Pociąg do Szwecji

Lotnisko w Kopenhadze znajduje się obok mostu Öresund łączącego Danię i Szwecję przez morze. Pociągi Øresundståg kursują na tej trasie kilka razy na godzinę i jadą z Malmö bez przesiadki lub z jedną przesiadką do całej Szwecji.

Stacja metra znajduje się tuż przy jedynej hali przylotów. W przypadku podróży do Szwecji należy korzystać z toru nr 1.

 • Czas podróży do Malmö C: 25-30 minut
 • Ceny biletów: 135 sek
 • Częstotliwość: 10-20 minut

Pociągi kursują 24 godziny na dobę na trasie do Malmö.

Najtańszy bilet w cenie 135 sek można kupić w automacie Skånetrafiken oznaczonym szwedzką flagą. Bilety na te same pociągi można kupić w czerwonych automatach DSB, ale w wyższej cenie 96 dkk.

.

Pociągi dalekobieżne i autobusy do Danii

Bezpośrednio z lotniska można również dojechać do innych duńskich miast bez przesiadek, a z jedną przesiadką na stacji Kopenhaga H połączenia z całym krajem są nieograniczone.

Aby dostać się do Danii, skorzystaj z podziemnej stacji kolejowej w terminalu przylotów, tor numer 2.

Alternatywnie, autobusy dalekobieżne Flixbus zatrzymują się bezpośrednio na lotnisku. Przystanek autobusowy znajduje się około 150 metrów dalej za przystankiem autobusu 5C do centrum Kopenhagi.

Ceny biletów autobusowych i kolejowych są podobne w przypadku zakupu z wyprzedzeniem, ale jeśli planujesz w ostatniej chwili, autobusy są zwykle znacznie tańsze.

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.