Przesiadka na lotnisku Kopenhaga

Kopenhaga

Lotnisko w Kopenhadze składa się z jednego budynku podzielonego na 2 terminale. Hala przylotów jest wspólna dla obu terminali i otwiera się na jedno wyjście w kierunku metra, autobusów i pociągów.

Zobacz hotele w pobliżu lotniska w Kopenhadze

Terminale są ponumerowane 2 i 3, a kiedyś istniał terminal "Go" dla tanich linii lotniczych, który już nie działa. Wyróżnikiem terminali są stanowiska odprawy biletowo-bagażowej.

Jeśli podróżujesz z bagażem rejestrowanym lub potrzebujesz fizycznej papierowej karty pokładowej, kieruj się tablicą odlotów przy wejściu na lotnisko lub poniższym kluczem:

  • Terminal 2 - wszystkie linie lotnicze z wyjątkiem tych, które odprawiają się w Terminalu 3
  • Terminal 3 - SAS, Air Baltic, Alsie Express, DAT - Danish Air Transport, Icelandair, TAP Air Portugal, Wideroe

Aby ułatwić orientację, zobacz mapę terminali na stronie internetowej lotniska.

Kontrola bezpieczeństwa

Jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym i masz kartę pokładową wydrukowaną lub w telefonie komórkowym, możesz udać się do kontroli bezpieczeństwa w dowolnym terminalu. Oba prowadzą do wspólnej strefy tranzytowej ze wszystkimi bramkami.

Skorzystaj ze zmiennych znaków, aby uzyskać przybliżony czas oczekiwania w każdym punkcie kontroli bezpieczeństwa. Jeśli czas oczekiwania jest krótszy o ponad 10 minut w bardziej odległym punkcie kontrolnym, warto udać się do drugiego terminalu.

.

Lotnisko w Kopenhadze słynie z bardzo długiego czasu oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa.

Szczególnie w godzinach porannego szczytu (między 5:30 a 7:00) kolejka może wynosić nawet 45 minut. Lotnisko nie pozwala płacić dodatkowo za usługę fast-frack dla wszystkich pasażerów, więc zawsze przybywaj co najmniej 2 godziny przed odlotem.

Strefa tranzytowa

Obszar za kontrolą bezpieczeństwa jest wspólny dla obu terminali i jest podzielony na kilka sekcji. Bramki oznaczone są literami A, B, C, D, E, F.

Odloty do krajów spoza strefy Schengen odbywają się zawsze z bramek C15-C40, D101-D104 lub F101-F105, do których przechodzi się przez kontrolę paszportową. Czasami mogą tworzyć się kolejki trwające ponad 30 minut.

.

Jeśli lecisz do kraju nienależącego do strefy Schengen, bądź na lotnisku 2,5 godziny przed odlotem.

Konkretne numery bramek odlotów pojawiają się w Kopenhadze około 45-65 minut przed odlotem. Do tego czasu musisz spędzić czas w centralnej części lotniska, gdzie znajdują się sklepy, restauracje i minimalna liczba miejsc siedzących.

Transfer między lotami

Lotnisko w Kopenhadze jest bardzo proste, jeśli chodzi o transfery. Nie musisz radzić sobie z różnymi terminalami podczas zmiany samolotu, wszystkie bramki znajdują się we wspólnym obszarze.

Odległości nie są duże, ale na lotnisku brakuje ruchomych chodników (travelatorów), więc możesz przejść 15 minut z jednego końca terminalu na drugi.

Czas transferu jest zawsze zgodny z czasem na bilecie, jeśli podróżujesz z jedną rezerwacją. Zazwyczaj w Kopenhadze przesiadka trwa około 30 minut.

Istnieją trzy rodzaje przesiadek:

  • Schengen -> Schengen: nie przechodzisz żadnej kontroli. Wychodzisz z samolotu bezpośrednio do strefy odlotów, gdzie wystarczy znaleźć numer bramki lotu przesiadkowego na tablicy.
  • Schengen -> Non-Schengen: przechodzisz tylko przez kontrolę paszportową. Ponownie opuścisz samolot bezpośrednio do strefy odlotów, spodziewając się lotu łączonego z bramek C, D lub F.
  • Non-Schengen -> dowolny lot: bez względu na to, dokąd lecisz, zawsze musisz przejść przez specjalną tranzytową kontrolę bezpieczeństwa, gdzie nie ma zbyt długich kolejek. We wszystkich przypadkach przechodzi się również kontrolę paszportową.

Oficjalne informacje, pytania i odpowiedzi dotyczące przesiadek można znaleźć na stronie internetowej lotniska.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.