Dojazd z lotniska Heraklion

Heraklion

Lotnisko znajduje się w pobliżu głównej kreteńskiej drogi i jest również dobrze połączone z siecią autobusów miejskich w Heraklionie.

Jeśli wybierasz się na Kretę z biurem podróży, nie musisz w ogóle martwić się o transport. Po prostu wyjdź z hali przylotów i naprzeciwko znajdziesz biurko swojego biura podróży, gdzie delegat skieruje Cię do bezpośredniego autobusu do hotelu.

.

Wynajem samochodu

Najlepszym sposobem na zwiedzanie Krety na własną rękę jest samochód. Autobusy często kursują tylko 1 lub 2 razy dziennie, zwłaszcza do oddalonych górskich wiosek, ale nawet na mniej znane plaże.

W hali przylotów znajduje się wiele wypożyczalni samochodów, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Normalne ceny w szczycie sezonu wynoszą około 48 euro dziennie za tydzień wynajmu.

.

Autobus publiczny do Heraklionu

Połączenia autobusowe w Heraklionie są stosunkowo niezawodne. Linie 5, 6, 10, 11, 12, 15 i 19 łączą centrum i dworzec autobusów dalekobieżnych z lotniskiem mniej więcej co 6-10 minut.

Zobacz hotele w Heraklionie

Linie 6, 10, 11, 12, 15 i 19 kursują z centrum na lotnisko po tej samej trasie, więc tylko w kierunku z centrum (gdy łączą się ze wspólną trasą z różnych kierunków) na lotnisko są oznaczone jako linia 1. W kierunku z lotniska do centrum zachowują swoje własne oznaczenia na całej trasie, ponieważ każda linia kontynuuje gdzie indziej po przejechaniu przez centrum.

Oficjalna strona transportu publicznego: astiko-irakleiou.gr/en.

  • Centrum: linie 1, 5, 6, 10, 11, 12, 15, 19
  • Dworzec autobusowy: linie 1, 6, 10, 11, 12, 15, 19
  • Plaża Amoudara: linia 6

Bilet kosztuje 1,10 eur i można go kupić w automacie biletowym na przystanku autobusowym lub w kasie biletowej na głównych przystankach autobusowych (np. na lotnisku). Bilet jest niezbywalny i aby dostać się na lotnisko wystarczy kupić pomarańczowy bilet na strefę A.

Pierwsze autobusy wyjeżdżają na trasę około 6:00 rano, a ostatnie odjeżdżają około 23:00 po południu.

Można również kupić bilet dzienny na dany dzień kalendarzowy za 5 euro tylko w kasie biletowej. Bilet jednorazowy można kupić u kierowcy za 2 eur.

Przez cały czas można płacić tylko gotówką, z wyjątkiem kiosku na przystanku autobusowym, gdzie można również płacić kartą.

Przystanek autobusowy znajduje się przy głównej drodze, około 100 metrów od terminalu. Z hali przylotów należy udać się w lewo w kierunku postoju taksówek, a następnie przejść przez cały parking w kierunku niebieskiego znaku "Bus Station".

Autobusy międzymiastowe

Autobusy wyjeżdżające z Heraklionu w kierunku wschodnim również zatrzymują się na lotnisku, a konkretnie około 150 metrów na prawo od terminalu przy głównej drodze (lokalizacja na google.com/maps).

Bilet można kupić w kiosku tuż przy przystanku autobusowym, gdzie można płacić gotówką i kartą.

Wszystkie autobusy zatrzymują się na lotnisku w kierunku Kokkini Hani, Kato Gouves, Hersonissos, Stalida, Malia, Neapoli, Agios Nikolaos, Ierapetra i Sitia. Na odcinku Heraklion - lotnisko - Agios Nikolaos w sezonie kursują 1-2 autobusy na godzinę.

Rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej ktelherlas.gr, należy wpisać przystanek "D.Aerodromio (Airport)". Należy pamiętać, że godziny są bardzo przybliżone, a autobus może przyjechać 20 minut później, ale można przyjechać 20 minut wcześniej.

W przypadku innych kierunków należy dostać się na główny dworzec autobusowy w centrum miasta (lokalizacja na google.com/maps), skąd odjeżdżają autobusy na całą Kretę. Aby znaleźć połączenia międzymiastowe, odwiedź ktelherlas.gr, a aby uzyskać wskazówki dojazdu do Rethymno i Chanii, odwiedź e-ktel.com.

.

Taksówki

Duża liczba oficjalnych taksówek jest dostępna dla wszystkich przylotów i odlotów. Cena za przejazd do centrum Heraklionu jest stała i wynosi 19 EUR.

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.