Usługi na lotnisku Hamburg

Hamburg

Dowiedz się, jakie usługi i udogodnienia są dostępne na lotnisku w Hamburgu. Gdzie najlepiej zjeść i gdzie zrobić zakupy?

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska w Hamburgu

Internet i Wi-Fi

Wi-Fi jest dostępne bez ograniczeń i bezpłatnie. Połącz się z siecią "Hamburg Airport Free Wifi".

Jeśli korzystasz z karty SIM UE, możesz dzwonić i korzystać z danych w Niemczech po tych samych cenach, co w kraju ojczystym.

W przeciwnym razie możesz szybko i łatwo uzyskać niemiecką kartę e-sim do transmisji danych na stronie airalo.com.

Przechowalnia bagażu

Przechowalnia bagażu znajduje się w Terminalu 2 w strefie odlotów. Za jednodniową usługę zapłacisz od 5 eur do 10 eur w zależności od wielkości bagażu.

Przechowalnia jest czynna codziennie w godzinach 4:30-21:00.

Sklepy i supermarket

Supermarket EDEKA znajduje się w centralnym holu strefy ogólnodostępnej. Jest on czynny codziennie w godzinach 6:00-22:00.

Apteka jest otwarta w strefie ogólnodostępnej w godzinach 8:00-19:00.

Opcje zakupów w strefie ogólnodostępnej są również reprezentowane głównie przez księgarnie, czasopisma i kioski, ale można również skorzystać z kwiaciarni.

Po przejściu przez ochronę znajduje się kilka sklepów duty free, a także większa liczba sklepów z modą, biżuterią i zegarkami.

Pełną listę sklepów można znaleźć na stronie internetowej lotniska: hamburg-airport.de/shop.

Opcje gastronomiczne

Lotnisko w Hamburgu oferuje szeroki wybór restauracji, bistro i barów szybkiej obsługi.

Są to na przykład znane marki McDonald's i Starbucks, wiele lokalnych restauracji i lokali gastronomicznych oraz oczywiście kilka kawiarni.

W strefie ogólnodostępnej można znaleźć raczej tańsze kawiarnie lub tylko McDonald's i Starbucks, podczas gdy po kontroli bezpieczeństwa są zwykle droższe restauracje i lokale gastronomiczne (np. Marché Mövenpick).

Żadna restauracja nie jest otwarta 24 godziny na dobę. Zamykane są zazwyczaj między 21:00 a 2:00, a otwierane około 5:00 rano.

Listę wszystkich restauracji wraz z godzinami otwarcia można znaleźć na stronie internetowej lotniska: hamburg-airport.de/eat-drink.

Prysznice

Można skorzystać z pryszniców znajdujących się w centralnej części terminalu "Airport Plaza" w strefie ogólnodostępnej za 10 eur (w tym szampon). Cena nie obejmuje ręcznika, za który można zapłacić dodatkowo 10 eur.

Należy szukać licznika "Hamburg Welcome Center".

Bankomaty i kantory wymiany walut

Kantory na lotnisku są obsługiwane przez "EC" z bardzo niekorzystnymi kursami wymiany.

Na całym lotnisku znajduje się jednak duża liczba bankomatów zwykłych niemieckich banków, z których można bezpiecznie wypłacać pieniądze za pomocą zagranicznych kart.

Woda pitna

Fontanny z zimną wodą pitną, z których można bezpłatnie napełnić własną butelkę, znajdują się na całym lotnisku, zarówno w strefie ogólnodostępnej, jak i tranzytowej.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.