Przesiadka na lotnisku Hamburg

Hamburg

Chociaż lotnisko w Hamburgu ma dwa terminale, w rzeczywistości jest to jeden dość duży budynek podzielony na trzy części: Terminal 1, Terminal 2 i "Airport Plaza", który łączy oba terminale.

Budynek jest nowoczesny i bardzo dobrze oznakowany.

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska w Hamburgu

Na parterze terminali znajdują się stanowiska przylotów, a na 1. piętrze stanowiska odpraw i kontroli bezpieczeństwa.

Poszczególne terminale są podzielone według linii lotniczych i oba jednocześnie obsługują loty do krajów strefy Schengen i krajów spoza strefy Schengen.

Terminale według linii lotniczych

Jeśli odlatujesz następującymi liniami lotniczymi, udaj się prosto do odpowiedniego terminalu w celu dokonania odprawy. Nawet jeśli się pomylisz, możesz dotrzeć do sąsiedniego terminalu pod jednym dachem w ciągu 10 minut.

  • Terminal 1 - Air Cairo, Air France, Air Serbia, Condor, Corendon, Danish Air Transport, EasyJet, Emirates, Eurowings, Finnair, Freebird Airlines, Icelandair, Iran Air, ITA Airways, KLM, Mavi Gök, Norwegian, Nouvelair, Play, Sky Alps, SunExpress, Tailwind Airlines, Turkish Airlines, Volotea, Wideroe.
  • Terminal 2 - Aegean Airlines, Aer Lingus, Air Baltic, Austrian, British Airways, Brussels Airlines, Iberia, LOT, Lufthansa, Luxair, Marabu, Pegasus Airlines, Rhein-Neckar Air, Ryanair, SAS, Swiss, TAP, Tunisair, Vueling, Wizz Air

Przesiadki między lotami

Przesiadka w Hamburgu jest bardzo łatwa i niezwykle prosta.

Podczas gdy w strefie publicznej (landside) budynek jest podzielony na dwa terminale, w strefie tranzytowej (airside) obie części są połączone w jednym terminalu.

Jeśli więc przesiadasz się na lotnisku w Hamburgu, nie ma znaczenia, czy Twój lot odlatuje z Terminalu 1 czy Terminalu 2: w rzeczywistości istnieje tylko jedna strefa tranzytowa i możesz swobodnie poruszać się między terminalami w ciągu 10 minut spacerem.

Schengen <-> Schengen

Przesiadka między dwoma lotami z/do strefy Schengen jest bardzo prosta. Wysiadasz z samolotu bezpośrednio do strefy odlotów.

Jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym lub masz przesiadkę w ramach jednej rezerwacji i nie musisz martwić się o bagaż rejestrowany, po wejściu do budynku po prostu poszukaj bramki odlotów. Nie ma procesu odprawy.

Czas transferu netto między dwoma samolotami wynosi od 5 do 10 minut.

Non-Schengen <-> Schengen

Jeśli przylatujesz z kraju spoza strefy Schengen (zazwyczaj Dubaj lub Turcja), zawsze musisz przejść przez kontrolę paszportową, a następnie kontrolę bezpieczeństwa.

W przypadku przesiadki z kraju strefy Schengen na lot spoza strefy Schengen wystarczy przejść przez kontrolę paszportową.

Nie musisz jednak opuszczać strefy tranzytowej i przejdziesz przez specjalny korytarz dla pasażerów transferowych.

Czas transferu netto między dwoma samolotami wynosi od 30 do 75 minut, w zależności od kolejki do kontroli paszportowej.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.