Dojazd z lotniska Dżakarta Soekarno Hatta

Dżakarta

Od 2017 roku na lotnisko kursuje "Soekarno Hatta Airport Rail Link" . Stacja znajduje się bezpośrednio przy terminalach 1 i 2, w mieście kończy się na stacji Sudirman na południowym skraju centrum miasta. W ciągu dnia odstępy między połączeniami wynoszą od 30 do 60 minut, a podróż do centrum miasta zajmuje około 45 minut. Pociągi kursują od 4:20 do 21:50 w kierunku z miasta na lotnisko lub od 6:10 do 23:10 w kierunku z lotniska do centrum miasta. Bilet można kupić w automacie biletowym na stacji za 70 000 Rp.

Drugą najlepszą opcją jest skorzystanie z taksówki. W Dżakarcie taksówkarze jeżdżą według taksometru, a ceny są ustalone na 7 000 Rp, opłata za wejście na pokład i 4 000 Rp za każdy kilometr. Nie powinieneś więc zapłacić więcej niż 200 000 Rp (0 eur), jadąc z lotniska do centrum do National Monument. Polecamy taksówki Blue Bird Taxi i Express Taxi. Znacznie tańsze są usługi Grab (który przejął usługi Ubera w Azji Południowo-Wschodniej w 2018 r.) lub GoJek. Te aplikacje mobilne przydadzą się w Indonezji nie tylko w zakresie usług taksówkarskich, ale także na przykład do zamawiania dostawy jedzenia lub innych usług.

Podczas podróży na lotnisko należy zarezerwować sobie dużo czasu, ponieważ standardowa półgodzinna jazda może wydłużyć się do półtorej godziny ze względu na ruch w godzinach szczytu.

Możesz także skorzystać z autobusów DAMRI, które kursują po całej Dżakarcie. Odjeżdżają one co 15-40 minut, a bilet można kupić za 40 000-60 000 Rp. Usługa działa od 3 rano do 21:30 z miasta i do północy z lotniska. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Damri.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.