Drezno
Lotnisko Drezno

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Drezno Airport

Dojazd z lotniska Drezno

Krystof Hajek zaktualizowany 17. 9. 2023

Lotnisko jest połączone z liniami kolejowymi i autobusowymi. Kolej jest znacznie szybszym środkiem transportu do centrum miasta.

S-Bahn linia S2

S2 S-Bahn to najszybsza i najwygodniejsza opcja transportu między miastem a lotniskiem.

  • Czas podróży do głównej stacji: 21 minut
  • Częstotliwość: 30 minut
  • Cena: 3 EUR

W Dreźnie można wsiąść na kilku stacjach, w tym na dworcu głównym.

Pociąg S2 zatrzymuje się na stacjach Dresden Hauptbanhof, Dresden Freiberger Straße, Dresden Mitte i Dresden Neustadt. Poza centrum znajdują się również stacje Dresden Industriegelände, Dresden Klotzsche i Dresden Grenzstraße.

Stacja kolejowa na lotnisku znajduje się na parterze terminalu i jest połączona ze strefą odprawy lub przylotów ruchomymi schodami i windami.

Pierwszy pociąg z centrum odjeżdża o 4:18, a następnie kursuje w 30-minutowych odstępach do 23:48, kiedy to ostatni pociąg opuszcza lotnisko. Podróż z Hauptbahnhof zajmuje 21 minut, a z Neustadt 14 minut.

Bilety można kupić w samoobsługowych kioskach i kosztują 3 eur za osobę dorosłą, a dla dzieci do 15 roku życia 1,80 eur. Bilet jest ważny przez 60 minut i może być również używany w innych środkach transportu w Dreźnie. Przed wejściem na pokład należy zaznaczyć bilet niebieskim znacznikiem na peronie.

Bilet dzienny na nieograniczony transport w danym dniu kalendarzowym w Dreźnie kosztuje 8 eur.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej lokalnego przewoźnika DVB.de:

Autobus 77 i tramwaj 7

Alternatywnie, jeśli podróżujesz poza trasą pociągu, możesz skorzystać z połączonej linii autobusowej 77 i tramwajowej 7.

Czas przejazdu z lotniska do centrum miasta na stację kolejową wynosi 35 minut, a zatem jest również praktycznie niewykorzystany.

Bilet jest identyczny jak na pociągi, czyli za 3 eur za 60 minut od oznaczenia.

Rozkłady jazdy i wyszukiwanie połączeń można znaleźć na stronie internetowej dvb.de.

Transport nocny

Raz na godzinę przez całą noc autobus linii 77 kursuje tylko na lotnisko do przystanku tramwajowego Infineon Nord. Tramwaj linii 7 również kursuje przez całą noc raz na godzinę.

Jízdenka Labe-Elbe

Oprócz wspomnianych powyżej biletów godzinowych firmy transportowej DVB, można również skorzystać z jednodniowego biletu sieciowego Labe-Elbe sprzedawanego w Czechach. Umożliwia on podróżowanie po czeskiej i niemieckiej stronie w regionie Ústí nad Saksonią zarówno koleją, jak i autobusami, w tym transportem publicznym.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.