Bruksela
Port lotniczy Bruksela

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Bruksela Airport

Przesiadka na lotnisku Bruksela

Krystof Hajek zaktualizowany 5. 10. 2023

Pojedynczy terminal jest dość duży, a odległości marszu są duże. Ogólnodostępne obszary terminalu (stanowiska przylotów i odlotów) są wspólne dla wszystkich lotów.

Za punktem kontroli bezpieczeństwa przepływ pasażerów jest podzielony na dwie części.

  • Polewej - bramki odlotów "A" dla lotów Schengen i "T" dla lotów non-Schengen.
  • Poprawej - bramki odlotów "B" dla lotów do strefy Schengen.

Otwarte 24 godziny na dobę.

Tanie hotele w pobliżu lotniska w Brukseli

Mimo że terminal składa się z jednego budynku, należy liczyć się z długimi spacerami, nawet 20-minutowymi lub dłuższymi do bardziej oddalonych bramek.

Przesiadka między lotami

Jeśli przesiadasz się między bramkami A i A, nie musisz w ogóle opuszczać strefy tranzytowej i nie przechodzisz przez kontrolę bezpieczeństwa ani kontrolę paszportową. Obszar tranzytowy jest wspólny dla pasażerów przylatujących i odlatujących, więc wystarczy wyjść z samolotu do hali, znaleźć bramkę lotu łączonego na pierwszej tablicy i swobodnie do niej podejść.

Jeśli przesiadasz się z bramki A do bramki B lub T lub odwrotnie, musisz przejść przez kontrolę paszportową.

Jeśli przesiadasz się w obrębie bramki B lub T, nie przechodzisz przez kontrolę paszportową. Chociaż bramki B i T są oddzielone strefą "Schengen" bramki A, nie wolno wchodzić do tej strefy podczas przemieszczania się między bramkami B i T. W związku z tym po terenie lotniska kursuje bezpłatny autobus wahadłowy mniej więcej raz na 10 minut.

.

Czas oczekiwania na przesiadkę wynosi 20 minut w przypadku lotów do strefy Schengen, 45 minut w przypadku lotów do strefy Non-Schengen i 60 minut w przypadku lotów do USA. Czasy te są minimalnymi czasami przesiadki na jednym bilecie.

Jeśli będziesz podróżować z przesiadką na dwóch oddzielnych biletach, 2,5 godziny to minimalny czas, jaki powinieneś przeznaczyć na przesiadkę między lotami, a nawet wtedy nie zapewnia on dużej rezerwy czasu.

Mapa lotniska

Aby lepiej zorientować się w kształcie terminalu lotniska, lokalizacji usług i organizacji transferów, można pobrać mapę ze strony internetowej lotniska.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.