Przesiadka na lotnisku Bruksela

Bruksela

Pojedynczy terminal jest dość duży, a odległości marszu są duże. Ogólnodostępne obszary terminalu (stanowiska przylotów i odlotów) są wspólne dla wszystkich lotów.

Za punktem kontroli bezpieczeństwa przepływ pasażerów jest podzielony na dwie części.

  • Polewej - bramki odlotów "A" dla lotów Schengen i "T" dla lotów non-Schengen.
  • Poprawej - bramki odlotów "B" dla lotów do strefy Schengen.

Otwarte 24 godziny na dobę.

Tanie hotele w pobliżu lotniska w Brukseli

Mimo że terminal składa się z jednego budynku, należy liczyć się z długimi spacerami, nawet 20-minutowymi lub dłuższymi do bardziej oddalonych bramek.

Przesiadka między lotami

Jeśli przesiadasz się między bramkami A i A, nie musisz w ogóle opuszczać strefy tranzytowej i nie przechodzisz przez kontrolę bezpieczeństwa ani kontrolę paszportową. Obszar tranzytowy jest wspólny dla pasażerów przylatujących i odlatujących, więc wystarczy wyjść z samolotu do hali, znaleźć bramkę lotu łączonego na pierwszej tablicy i swobodnie do niej podejść.

Jeśli przesiadasz się z bramki A do bramki B lub T lub odwrotnie, musisz przejść przez kontrolę paszportową.

Jeśli przesiadasz się w obrębie bramki B lub T, nie przechodzisz przez kontrolę paszportową. Chociaż bramki B i T są oddzielone strefą "Schengen" bramki A, nie wolno wchodzić do tej strefy podczas przemieszczania się między bramkami B i T. W związku z tym po terenie lotniska kursuje bezpłatny autobus wahadłowy mniej więcej raz na 10 minut.

.

Czas oczekiwania na przesiadkę wynosi 20 minut w przypadku lotów do strefy Schengen, 45 minut w przypadku lotów do strefy Non-Schengen i 60 minut w przypadku lotów do USA. Czasy te są minimalnymi czasami przesiadki na jednym bilecie.

Jeśli będziesz podróżować z przesiadką na dwóch oddzielnych biletach, 2,5 godziny to minimalny czas, jaki powinieneś przeznaczyć na przesiadkę między lotami, a nawet wtedy nie zapewnia on dużej rezerwy czasu.

Mapa lotniska

Aby lepiej zorientować się w kształcie terminalu lotniska, lokalizacji usług i organizacji transferów, można pobrać mapę ze strony internetowej lotniska.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.